Kaip kovoti su pleiskanomis?

merginaNe vieną šimtmetį buvo ieškoma efektyviausių būdų kovai su pleiskanomis, tačiau pageidaujamo rezultato pasiekti nepavyko – pleiskanos vis dar kelia galvos skausmą. Įprastai jos siejamos su higienos trūkumu, todėl kenkia ne tik žmogaus išvaizdai, bet ir jo reputacijai. Vertindami pleiskanas visų pirma turime suprasti, kad tai – ne plaukų dilgeles-plauku-groziui-ir-sveikatai-1583problema. Pleiskanų atsiradimui didžiausią įtaką turi galvos oda, jos augančios ir mirštančios ląstelės. Paprastai oda atsinaujina nepastebimai, o šiam procesui reikia 28–35 dienų. Deja, dėl įvairių priežasčių odos atsinaujinimas gali pagreitėti kelis kartus, todėl negyvos odos ląstelės atsiskiria nuo paviršiaus ryškiomis ir gana didelėmis grupėmis – tai ir yra pleiskanos. Beje, pleiskanojimas gali pakenkti ne tik plaukams, bet ir ausims, barzdai ar antakiams.

Ieškodami efektyviausių priemonių pleiskanoms naikinti pirmiausia turite įvardyti jų atsiradimo priežastį – priešingu atveju pageidaujamo rezultato nepasieksite. Tiesa, priežasčių gali būti net kelios dešimtys. Dažniausia jų – išsausėjusi galvos oda. Tai lengviausiai gydoma pleiskanų atsiradimo priežastis. Šios pleiskanos yra smulkios ir neriebios, varginančios šaltu ir sausu žiemos oru arba prasidėjus intensyviam šildymo sezonui. Kovoti su šio tipo pleiskanomis nėra sunku – pasitarus su vaistininku ar kosmetologu gausite nebrangių ir efektyvių priemonių, skirtų odos drėkinimui ir pleiskanų naikinimui. Kur kas didesnių sunkumų kelia pleiskanos, atsiradusios dėl dermatitų – sunkiai gydomų odos ligų. Išskirtinis šių ligų požymis – stiprus niežėjimas. Be to, šios pleiskanos yra išplitusios ir riebalingos. Siekiant geriausio rezultato, būtina pasikonsultuoti su profesionalais. Stresas taip pat gali suaktyvinti pleiskanojimą, kadangi šioje būsenoje mūsų organizmas išskiria didesnį kortizolio – streso hormono – kiekį, kuris suaktyvina riebalų liaukų veiklą. Viena iš pleiskanų atsiradimo priežasčių gali būti ir retas galvos trinkimas šampūnu arba neefektyvus plaukų šukavimas. Pleiskanojimo priežastimi gali tapti ir nesubalansuota mityba, t. y. cinko ar B grupės vitaminų trūkumas.

pleiskanosKova su pleiskanomis reikalauja daug laiko ir kantrybės, tačiau ji nėra neįveikiama. Tiesa, privalote objektyviai įvertinti gydomąsias priemones. Šampūnas nuo pleiskanų atrodo veiksmingas, tačiau tai laikinas sprendimo būdas – daugelis jų nuplauna viršutinį galvos odos sluoksnį, t. y. pašalina susikaupusios pleiskanas, tačiau nekovoja su pleiskanų atsiradimo priežastimi, todėl pleiskanos kaupiasi vis greičiau ir greičiau. Tiesa, šampūnas nuo pleiskanų yra veiksminga išeitis, jei pleiskanos jus užpuolė netikėtai, pvz., jūs patyrėte stresinę situaciją.

Jei esate pasiruošę kovoti su pleiskanomis, pirmasis jūsų darbas – apsilankyti vaistinėje ir įsigyti gydomųjų priemonių. Nepamirškite, kad tik vaistiniai preparatai gali įveikti pagrindinę pleiskanų atsiradimo ir jų dauginimosi priežastį – grybelį. Tiesa, tokie šampūnai būna gana brangūs, o efekto po pirmojo plovimo nepastebėsite – gražiais ir sveikais plaukais galėsite džiaugtis tik po kelių savaičių.

Jei su pleiskanomis nusprendėte kovoti natūraliomis priemonėmis, siūlome išbandyti laiko patikrinus patarimus, pvz., ištepkite plaukus (nuo šaknų iki galiukų) rūgpieniu ir įtrinkite jį į galvos odą. Palaikę šią kaukę pusvalandį, nuplaukite ją vandens ir garstyčių mišiniu (1 šaukštas garstyčių vienam litrui vandens). Efektyvi priemonė kovoje su pleiskanomis – citrina. Penkiolika minučių pavirkite 4 citrinų žieveles viename litre vandens ir atvėsintą mišinį naudokite plaukų skalavimui.