Kaip keliauti saugiai? 5 naudingi praktiniai patarimai

Kelionės – tikra atgaiva sielai. Vis dėlto, kartais malonius įspūdžius gali apkartinti netikėti ir ne tokie malonūs incidentai. Juk nei vienas turistas nenorėtų pamesti piniginės, fotoaparato ar daug blogiau – patirti vagystę. Ką jau kalbėti apie traumas. Nėra geresnio būdo, kuris padėtų išvengti tokių nutikimų nei visapusiškas rūpinimasis savo saugumu kelionės metu. Būtent todėl šiame straipsnyje rasite naudingų patarimų, kurie padės keliauti saugiai.

  1. Saugokite savo kuprinę

Keliavimas saugiaiKeliaujant labai lengva užsimiršti ir pernelyg atsipalaiduoti. Nėra nieko maloniau nei prisėsti jaukioje kavinukėje po ilgo pasivaikščiojimo po miesto gatves. Vis dėlto, labai svarbu nepamiršti savo kuprinės ar rankinės, kurioje laikote svarbius daiktus (piniginę, raktus, telefoną ir pan.). Labai dažnai keliautojai pamiršta kai kuriuos daiktus todėl, kad nėra pratę tiek daug jų nešiotis su savimi. Tad, nepamirškite saugoti savo kuprinės net kai jaučiatės itin svajingai nusiteikę ir vienintelis dalykas, kurį norite daryti – tai stebėti praeivius pro jaukios kavinukės langą.

  1. Nelaikykite piniginės galinėje kelnių kišenėje

Turbūt visi sutiks, jog galinė kelnių ar džinsų kišenė yra viena iš populiariausių vietų laikyti piniginę. Deja, taip elgtis yra tiesiog mažų mažiausiai neapdairu. Piniginė, kuri kyšo iš galinės kelnių kišenės yra tikras laimikis kišenvagiams. Net nespėsite apsidairyti, o su ja jau teks atsisveikinti. Tiesa, atsisveikinsite ne tik su pinigine, bet ir su visu jos turiniu. Kas norėtų prarasti asmens dokumentus, banko korteles bei grynus pinigus? Keliaujant tai gali atsiliepti itin skaudžiai. Tad, labai svarbu saugoti savo piniginę ir šiukštu nelaikyti jos galinėje kelnių kišenėje.

  1. Apsidrauskite sveikatos draudimu

Specialus sveikatos draudimas keliautojams turėtų būti toks pat svarbus kaip ir avia bilietai. Niekas neapkartina kelionės taip kaip netikėtai patiriamos skaudžios traumos. Žinoma, visuomet reikia tikėtis geriausio, tačiau verta pasiruošti ir blogiausiam scenarijui. Juk gauti medicininę pagalbą svečioje šalyje kartais gali būti tikras iššūkis. Tad, sveikatos draudimas padės išvengti pačių nemaloniausių situacijų bei sutaupyti krūvą pinigų, kuriuos išleistumėte brangioms gydytojų paslaugoms užsienyje.

  1. Nelaikykite visų vertingų daiktų vienoje vietoje

Visų vertingiausių daiktų laikymas vienoje vietoje yra bene pati dažniausia klaida, kurią daro neatsargūs keliautojai. Tad, jokiu būdu nelaikykite visų pinigų, kredito kortelių ar asmens dokumentų (taip pat vertinga turėti skenuotas jų kopijas) vienoje vietoje. Tai padės apsisaugoti nuo nemalonių situacijų, jei netyčia pamesite kurį nors vertingą daiktą. Jei keliaujate ne vienas, o su šeima, draugu ar drauge, taip pat pravartu perduoti kurį nors vertingą daiktą artimiems žmonėms, kurie keliauja kartu su jumis.

  1. Elkitės pagarbiai

Taip, turbūt nustebtumėte sužinoję kiek daug konfliktinių situacijų išprovokuoja būtent turistų nepagarba vietiniams papročiams ar kultūrai. Būtent todėl labai svarbu elgtis tinkamai ir pagarbiai. Taip galėsite būti tikri, jog svečioje šalyje neįsivelsite į nereikalingus konfliktus.

Visų šių patarimų laikymasis leis jaustis saugiai keliaujant net ir po pačias tolimiausias bei nepažįstamas šalis. Tikrai neverta bijoti – verčiau leiskitės į kelionę. Juk šiuo metu aviabilietai tokie pigūs! Tereikia kelių akimirkų ir internetiniuose tinklapiuose, tokiuose kaip greitai.lt, rasite patraukliausią pasiūlymą. Juk kelionės – vienas puikiausių laisvalaikio praleidimo būdų, kurio dėka galime įgyti neįkainojamų įspūdžių bei patirti nepamirštamų akimirkų. Jei pasirūpinsite savo ir savo turto saugumu keliaujant, jei būsite mandagūs ir pagarbūs – galėsite būti tikri, jog kelionėje patirtos akimirkos bus tik pačios maloniausios.