Kaip išsirinkti namą ir nepasigailėti dėl savo pasirinkimo?

grazus namasDauguma žmonių, ieškant namo, užduoda sau klausimą, kaip teisingai jį išsirinkti. Internete galima rasti daug skelbimų su nuotraukomis, kuriose parduodami namai atrodo nuostabiai. Išsirinkus patikusį namą ir susitarus su savininkais dėl apžiūros prasideda tas sunkiausias etapas, kurio metu reikia priimti sprendimą – pirkti namą ar ieškotis kito varianto. Namo apžiūros metu mes dažnai atkreipiame dėmesį visai ne į tuos dalykus, į kuriuos vertėtų, ypač jei namas turi rimtus trūkumus ir defektus, kuriuos šeimininkai nori nuslėpti. Kaip nenusivilti ir nebūti priverstam už kartą padarytą klaidą mokėti visą likusį gyvenimą?

Pirmiausia, reikėtų pastebėti, kad nedidelių trūkumų gali būti daug. Tai liečia ir namo apdailą – kiekvieno skonis skirtingas ir dėl to nereikėtų per daug nerimauti. Daugiausia dėmesio verta kreipti į tai, ko neįmanoma iš karto pamatyti plika akimi. Pavyzdžiui, ar namas yra toli nuo viešojo transporto stotelių. Pradžioje tai gali pasirodyti, kaip nedidelis trūkumas, tačiau, jei kas nors nutiks Jūsų automobiliui, tai gali sukelti daug nepatogumų. Gyvenimas kartais būna nenuspėjamas, todėl gerai pagalvokite, ką darysite iškilus nenumatytai situacijai.

Sužinokite, ar prie namo privestos komunikacijos: vanduo, dujos, elektra, nuotekos, šildymas. Reikėtų paklausinėti kaimynų, ar įtampa šioje gyvenvietėje yra stabili. Įtampa gali mažėti žiemą, kai visi įsijungia šildytuvus, o jei prireiks įsijungti galingesnį prietaisą, reikia būti tikram, kad sistema atlaikys apkrovą. Vėl gi, jei norite, kad žiemos švenčių metu Jūsų namas žibėtų visomis vaivorykštės spalvomis, reikia patikrinti visą namo elektros instaliaciją.

Vandentiekis – tai dar vienas rimtas aspektas, į kurį reikia žiūrėti atsakingai. Sužinokite, kokiame gylyje įšdėstyti vamzdžiai, ar žiemą jie neužšąla. Priešingu atveju gali nutikti blogiausia – vamzdžiai tiesiog trūks ir vamzdžių remontas pareikalaus tikrai didelių investicijų, tad apie tai geriau pagalvoti iš anksto. Tualetas – tai atskira tema, žinoma, geriausia, kad jis būtų pačiame name. Sužinokite, kaip šildosi dabartiniai namo savininkai. Jei turi krosnį – būtinai patikrinkite ir ją. Jei krosnis sujungta su vandens sistema, išbandykite ją, pažiūrėkite, kaip greitai sklinda šiluma, ar gerai vamzdžiais teka vanduo.

Apie įvairius žemai skraidančius lėktuvus, periodiškai pravažiuojančius sunkvežimius su žvyru ar cementu, elektros jėgainių išmetamus teršalus ar įtartinus asmenis, nuolat slankiojančius apylinkėse, galima sužinoti tik pasikalbėjus su kaimynais arba stebint namą ilgesnį laiką. Parduodami namai gali turėti ir rimtų projektavimo klaidų, todėl perkant namą žiemą, Jūs nežinosite, kaip jis atrodys pavasarį, tirpstant sniegui, galbūt Jūsų rūsyje susidarys nedžiūvančios balos, o perkant namą vasarą – kaip šilta jame bus žiemą.