Kaip atsikratyti strijų?

strijosStrijos, kaip ir celiulitas, daugeliui moterų yra tikras galvos skausmas. Melsvi, balti ar rožiniai odos ruoželiai neatrodo labai estetiškai, todėl natūralu, kad, artėjant maudymosi kostiumėlių sezonui, daugelis dailiosios lyties atstovių susimąsto, kaip atsikratyti šiuo odos defektu.

Kas yra strijos?

Strijos – tai odos randai, kurie atsiranda plyšus kolageno ir elastino skaiduloms, pertempus odą. Jos dažniausiai atsiranda nėštumo ar spartaus augimo paauglystės periodu. Taip pat strijos gali atsirasti dėl staigaus svorio priaugimo. Paprastai šie odos randai „pagražina“ pilvo, klubų, krūtų, pečių ir šlaunų sritis. Vos atsiradusios strijos būna melsvai rausvos spalvos, vėliau nubąla ir tampa sunkiai pastebimos. Visgi, vien tai, kad jos yra, daugeliui moterų ar vyrų kelia diskomfortą.

Deja, visiškai atsikratyti strijų gali padėti tik plastinė operacija ar strijų naikinimas lazeriu. Kita vertus, vykstant hormonų pakitimams, pavyzdžiui, menopauzės laikotarpiu, strijos vėl gali atsirasti.

Strijų prevencija

Jei strijos jau atsirado, įvairūs kremai, geliai ar losjonai gali padėti užmaskuoti ir sumažinti strijas, tačiau jų visiškai nepanaikina, todėl lietuviškos kosmetikos, skirtos profesionalams ir kasdieniniam naudojimui, Odapro.lt gamintojai teigia, kad apie strijas reiktų pradėti galvoti joms dar neatsiradus. Tad svarbiausia strijų prevencija. Kremai, didinantys odos elastingumą ir saugantys ją nuo plyšimų, bene efektyviausia priemonė, padedanti išvengti strijų. Tokių kremų galite rasti čia. Nėščioms moterims kremus nuo strijų rekomenduojama naudoti nuo trečio nėštumo mėnesio. Be to, reiktų atminti, kad geriausius rezultatus galima pasiekti tik tada, jei priemonės nuo strijų yra pradedamos naudoti ankstyvoje strijų atsiradimo stadijoje, kai strijos dar yra rausvos arba raudonos.

Strijų prevencijai būtinos kosmetinės priemonės, kurios didina odos elastingumą, ją maitina, drėkina ir skatina jos atsinaujinimą. Be to, Odapro.lt specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad oda būtina rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, todėl rudenį ar žiemą, kai vitaminų žmogaus organizmas gauna mažiausiai, reiktų vartoti A, C, E vitaminus. Tiesa, prieš perkant vitaminus, būtina pasikonsultuoti su vaistininku.

Grožio procedūros, kovojančios su strijomis

Kol strijos dar raudonos, vertėtų reguliariai daryti odos šveitimo procedūras. Tam net nereikia keliauti į kosmetologijos kabinetą, odą galima šveisti kavos tirščiais, sumaišytais su medumi, tiesiog namuose. Su strijomis veiksmingai kovoja masažai: limfodrenažinis, vakuuminis ar įprastas.  Kai strijos jau yra įsisenėjusios, įprastos grožio procedūros ar liaudinės medicinos būdai vargu ar padės, todėl, jei šie odos defektai neduoda ramybės, rekomenduojama kreiptis į specialistus.