Kaip atrodo svajonių namai ir ką renkasi lietuviai?

butai KlaipėdojeGalvodami apie svajonių namus, keliame jiems daug reikalavimų. Nors individualūs pirkėjų poreikiai skiriasi, nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad vertinant objektyviai galima išskirti kelias esmines naujakurių pozicijas. Didžioji dalis lietuvių svajoja apie nuosavą namą ar ganėtinai erdvų butą, esantį šalia parko, marių ar vandens telkinio. Svajonių būstas paprastai siejamas su minimalistiniu stiliumi bei funkcionaliu erdvės išplanavimu.

Vertinant svajonių namų pasiūlą, galima pasidžiaugti, kad sparčiai auganti nekilnojamojo turto rinka suteikia itin palankias galimybes rinktis, todėl net ir išrankiausi pirkėjai nesunkiai atras jų lūkesčius atitinkančius namus. Tiesa, negalima paneigti ir kitos medalio pusės – paprastai toks būstas reikalauja gana didelių investicijų. Nekilnojamojo turto ekspertai pažymi, kad lietuviai yra gana racionaliai mąstantys pirkėjai, kurie realioje situacijoje vertina optimaliausią kainos ir kokybės santykį. Šiuo atveju didžiausias dėmesys skiriamas jaukiems naujos statybos butams, esantiems šalia žaliųjų teritorijų.

Didžiausio pirkėjų srauto sulaukia būstai didžiausiuose Lietuvos miestuose ir kurortiniuose miesteliuose. Vienas optimaliausių sprendimų – modernaus išplanavimo butai Klaipėdoje, užtikrinantys jaukią gyvenamąją aplinką ir patogų susisiekimą su svarbiausiais miesto objektais. Nuolatiniu pirkėjų srautu džiaugiasi ir Vilniaus daugiabučiai – greičiausiai nuperkami tolėliau nuo centrinių gatvių esantys daugiabučiai, išsiskiriantys saugia ir tvarkinga kaimynyste. Apskritai, lietuviai itin daug dėmesio skiria gyvenamajai aplinkai. Didžiausias palankumas rodomas žaliosioms teritorijoms, t. y. namams ir daugiabučiams šalia parko, miško, ežero ar kitų poilsinių erdvių, skirtų ramiems pasivaikščiojimams ar aktyvioms pramogoms lauke.

Ekspertai teigia, kad didžiausias pirkėjų palankumas rodomas nedideliam nuosavam namui arba erdvesniam – dviejų ar trijų kambarių – butui. Mažiausiai patrauklūs – maži, vieno kambario butai. Taip pat kritiškai vertinami ir labai erdvūs būstai, kurių išlaikymas kainuoja daug, o pats plotas nėra funkcionaliai išnaudojamas. Vertinant nekilnojamojo turto paklausą, svarbų vaidmenį atlieka ir papildoma erdvė, pvz., nuosavas garažas ar asmeninė automobilio stovėjimo aikštelė. Lietuvių svajonių namai neatsiejami ir nuo erdvaus balkono ar jaukios mansardos.

Jei nusprendėte ieškoti svajonių namų, neskubėkite priimti sprendimo ir pasitarkite su ilgametę darbo patirtį turinčiais nekilnojamojo turto brokeriais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės apsispręsti konkrečioje situacijoje. Be to, primename, kad nuosavas būstas – atsakinga investicija, todėl privalote racionaliai įvertinti savo finansines galimybes ir pasikalbėti su patyrusiais finansų ekspertais.