Kada prireiks kietų viršelių?

 įrišimas kietu viršeliuKartais pirkdami knygas iš užsienio interneto parduotuvių, galime pamatyti, kad to paties leidinio įrišimas kietu viršeliu pakelia knygos kainą kone dvigubai. Duodama pasirinkti knyga plonu arba kietu viršeliu ir plonu visada yra pigesnė. Taigi, renkamės pagal kišenę. Kažkam įrišimas kietu viršeliu atrodo būtinas dalykas, norint turėti gražią knygą, kitiems rūpi tik tai, kas joje parašyta, tada nėra reikalo leisti pinigus. Išties, kietas viršelis šiais laikais, kai daugybė dalykų yra apskritai be jokio popierinio pavidalo ir naudojama tiesiog tik skaitmeninėje erdvėje, tampa didžiule prabanga. Tačiau kada dažniausiai irisimas su kietais viršeliais vis dar yra pasirenkamas kaip prioritetas?

Diplomas

Tokių dokumentų įrišimas kaip studijų dokumentų, diplomų, yra gana suprantamas. Paprastai irisimas kietu virseliu reikalingas, nes numanoma, kad diplomų reikės visą gyvenimą. Juk su diplomais tikriausiai norėsite įrodyti savo išsilavinimą ne vieną kartą. Aišku, yra tokių diplomų, kurie visą gyvenimą gulės stalčiuje, tačiau yra ir tokių, kuriuos iš tiesų reikės parodyti kam nors. Tarkime, daktaru tikrai nedirbs žmogus, negalintis įrodyti, kad turi diplomus ir licenziją.

Svarbūs susegti popieriai

Kai kurių dokumentų įrišimas Vilniuje laikomas būtinybe ir prestižu. Pradėkime nuo paprastų asmeninių dokumentų, eikime prie darbinių popierių. Advokatų kontorose, finansinėse institucijose ir kt. Įstaigose gali prisikaupti krūvos popierių, kuriuos reikia būtinai dokumentuoti. Tam tikrais atvejais jų įrišimas su kietais viršeliais gali labai padėti organizuoti tvarką.

Medicininė kortelė

Neretai medicininių dokumentų įrišimas Vilniuje padeda lengviau susitvarkyti registratūrose ir kitur. Nueikite į bet kurios poliklinikos registratūrą ir pamatysite, kad kiekvienas ligonis turi savo asmens bylą – medicininę kortelę. Tik ji gali būti labai skirtinga. Kai kur ji bus įrišta didžiulę gražią kartoninę knygą, kitur tas viršelis bus labai plonas. Medicinos įstaigos daro specialius užsakymus, norėdamos gauti kortelių viršelių šablonus.

Knyga

Dažniausiai knygų įrišimas gali būti dvejopas: kietu arba minkštu viršeliu. Taip pat pagal įvarius parametrus labai skiriasi ir pačių lapų įrišimo būdas. Pats brangiausias yra rankinis, autentiškas irisimas kietu virseliu,  tačiau jis pasirenkamas itin retai, mažiems tiražams. Mažiau kainuoja paprastas įrišimas su kietais viršeliais. Knygų yra vis dar atspausdinama labai daug, tačiau mūsų skaitymo įpročiai itin keičiasi dėl įvairių naujovių, ir dėl to leidyklos yra priverstos ieškoti produktų, kurie tikrai labai patiktų skaitytojams. Knygos yra gana brangios Lietuvoje, kadangi jų kainos užsienyje yra tokios pačios, nors pragyvenimo lygis ten daug aukštesnis. Dažniausiai leidyklos turi savo išgyvenimo strategijos. Kai kurios leidžia tik elitinę literatūrą, kuriai finansavimą gauna iš Lietuvos kultūrinių fondų. Kai yra leidžiamos tokios knygos, pinigų apipavidalinimui priklauso nuo to, kokia parama buvo gauta. Gali būti, kad pakanka ir tam kietam viršeliui, o gali būti, kad ir neužtenka. Tais atvejais, kai knyga leidžiama be paramos, labai svarstoma, ar apsimokės. Jeigu yra aiškiai žinoma, kad tai bus bestseleris, gali būti pasirenkamas kietas viršelis ir nebijoma, kad tiražas bus neišpirktas su euru brangesne kaina. Kai leidyba labai rizikuoja ir leidžia neaiškų leidinį, stengiamas išsiversti su kuo mažesniais kaštais ir pakanka plono viršelio. Leidžiant knygą, kuri yra grafinė, galbūt foto, reklamos ar dizaino albumas, spaudos kokybės kartelė ir vėl pakyla. Tada leidžiama kietais viršeliais, su geriausia ofsetine spauda. Tokių knygų kainos didžiulės, tačiau ir tiražai būna labai riboti.