Ką drabužiai pasako apie tave?

drabuziaiTu galvoji, jog renkiesi drabužius pagal savo skonį, į lentynas nugula atsitiktiniai įsigyti drabužiai internetu, kažką „paveldėjai“ iš draugių ar seserų. Tačiau psichologams tu atvira knyga – pagal dėvimų drabužių pasirinkimą jie tarsi menininkai gali nupiešti portretą. Drabužiai išdavikai, pasižiūrėkime ką jie apie mus kalba.

Aprangos psichologija yra tam tikra psichologijos kryptis analizuojanti žmogų pagal tai ką jis rengiasi. Taigi ne tik kūno kalba, mimika, tačiau ir drabužiai specialistams gali pasakyti labai daug. Šiame moksle mums įprastas madistes pašiepiantis posakis „mados auka“, yra liūdna diagnozė. Žmonės, kurie perdėtai rūpinasi, jog visi drabužiai, aksesuarai būtų paskutinio mados klyksmo, po drabužiais slepia nepasitikėjimą savimi, nusivylimą. Manoma, jog tokiems žmonėms itin svarbi kitų nuomonė bei sukurtas įvaizdis. Apranga tokiu atveju tampa būdų pakelti savo vertę kitų akyse, atkreipti dėmesį. Tuo tarpu žmonės, kurie mažiau kreipia dėmesį į aprangą, o gerai jaučiasi ir atrodo tiek su slidininko kostiumu, tiek su smokingu, yra daug labiau pasitikintys savimi ir aplinkiniams spinduliuoja pasitikėjimą. Jie nesutelkia savo galios ir vertės rūbuose ir nejaučia poreikio kažką įrodinėti. O ką apie tave sako pasirinktas konkretus drabužių stilius?

Klasikinis stilius simbolizuoja saiką ir tradicijas. Netgi šiandien madingos klasikinės suknelės ar kostiumėliai yra be kraštutinumų, viskas apgalvota ir solidu. Jokių akį rėžiančių siluetų, spalvų ar kirpimų. Klasiką renkasi žmonės, kurie nenori savo asmenybės užgožti rūbais, apranga tėra tik nereikšmingas fonas, darbinis fonas, kuriam neskiriama itin daug dėmesio.

Egzotinis stilius, kuomet į aprangą įmaišomas rytietiškų, afrikietiškų motyvų dekoras, vieniems atrodo tiesiog gražiai ant pakabos, kitiems tai stilius ir laisvės simbolizavimas. Egzotiški kraštai, į kuriuos gal net nenuvyksi, visuomet vilioja ir pasąmonėje gundo vizijomis, fantazijomis, gimsta troškimas pakeliauti, o drabužiai leidžia tai padaryti neiškėlus kojos iš namų. Egzotinio stiliaus pasirinkimas taip pat gali rodyti priklausomybę tam tikrai kultūrai ar filosofijai.

Militaristinis stilius, kuomet moteris pasislepia po maskuojančių raštų drabužiais, avi sunkius batus dar vadinamus kerzais, išties yra bandymas pabėgti nuo savo moteriškumo. Tai itin viliojantis stilius, kurį dažnai pasirenka paauglės, bet neišauga ir vyresnės merginos. Karinę uniformą primenanti apranga tarsi spinduliuoja ryžtingumą ir jėgą, kuriais strereotipiškai apdovanota stiprioji lytis. Žinoma, vyrai su uniforma daugeliui merginų atrodo itin seksualiai, todėl dažnai uniforma asocijuojasi su patrauklumu. Tad kartais pasirenkama militaristinio stiliaus kiek švelnesnė atmaina, kuomet renkamasi trumpos maskuojančio audinio suknelės, aptempti kariniai švarkeliai giliomis iškirptėmis.
Natūralus (country) stilius. Kitaip – madinga kaimo mergaitė – lininė palaidinė, kartūninis sijonas, avalynė be pakulnės, skrybėlaitė, nėrinukai ir kaspinėliai. Tiesiog mielas akims natūralumas. Toks stilius pabrėžia požiūrį į ekologiją, į natūralias medžiagas bei raštus. Tai tarsi šaukia – mes ne sintetinės, ne fotošopintos, o natūralios ir tikros moterys!

Perdėtas seksualumas, arba fatališkos moters vaidmuo yra rizikinga ir slidi riba taip subtilaus grožio ir vilionės bei vulgarumo. Skeltukai, iškirptės ir jokios erdvės vaizduotei įsisiautėti – tokios moterys akivaizdžiai trokšta intrigų ir dėmesio. Jos nuvertina save manydamos, jog tik savo kūnu gali patraukti dėmesį, nuvertina savo vidinį pasaulį, nepastebi savo privalumų.