Ką daryti, kad anglų kalba taptų „artimesnė“?

anglų kalbos kursaiTam, kad būtų smagiau mokytis anglų kalbos, galima susirasti partnerį. Tai gali būti draugė ar draugas, gyvenimo partneris, o gal net mama ar tėtis. Kartu mokantis ar tiesiog leidžiant laiką pravartu po truputį paprastas frazes tarti angliškai, o ne lietuviškai. Laikui bėgant ir frazėms sudėtingėjant, rezultatas gali maloniai nustebinti – vieną dieną pajusite, kad ne tik kalbate, bet ir galvojate angliškai.

Filmų žiūrėjimo nauda

Kitas etapas norint labiau „prisijaukinti“ anglų kalbą – filmų žiūrėjimas originalo kalba, t.y. anglų, ir be lietuviškų subtitrų. Kad iš filmų žiūrėjimo būtų dar didesnė nauda – išgirstus naujus žodžius reikėtų užsirašyti, pasitikrinti jų reikšmę žodyne. O kad nepraleistumėte filmo siužeto, tiesiog filmo įrašą sustabdykite, užsirašykite žodį, išsiaiškinkite jo reikšmę ir vėl tęskite filmo peržiūrą.

Filmus anglų kalba naudinga žiūrėti dar ir todėl, kad klausa įpranta prie angliškų garsų skambesio. Naudinga ne tik klausyti, kaip tariami žodžiai, bet ir stebėti aktorius, kaip jų lūpos taria tuos garsus.

Naujienų laidų diktoriai paprastai kalba taisyklingai, aiškiai taria kiekvieną žodį, todėl vertėtų bent retkarčiais pažiūrėti ir populiariausias naujienų laidas anglų kalba.

MP3 grotuvo nauda

Tikriausiai ne kartą teko girdėti, kad miegant ir klausant užsienio kalbos, po kažkurio laiko pradedama kalbėti ta kalba. Tiesos čia tikrai yra. Tačiau klausytis vien tik gana nuobodokų gramatikos taisyklių ir šabloniškų pavyzdžių laikui bėgant atsibosta. Todėl rinkitės tai, kas jums įdomu ir pradžiai lengvesnes temas.

Jei pasirinksite klausyti knygos ar kokio nors ilgesnio teksto įrašą, geriausia būtų susirasti ir spausdintą variantą. Tuomet prieš įrašo klausymą perskaitykite arba bent jau peržvelkite spausdintą variantą ir atkreipkite dėmesį į jums sudėtingiau parašytas vietas.

Tam, kad būtų didesnė nauda, pradžioje turėkite tekstą, atspausdintą ne tik anglų kalba, bet ir lietuviškai. Tuomet bandykite skaityti tekstą ir klausyti jo vienu metu. Čia dėmesys turės pasiskirstyti tiek klausymui, tiek skaitymui. Žiūrint filmus su subtitrais ir skaitant juos dėmesys didžiąja dalimi koncentruojasi ties skaitymu ir mažai dėmesio telieka paties filmo žiūrėjimui. Todėl iš pradžių gali būti sunkoka, bet vėliau įprasite ir tik klausysite.

Susiraskite tekstus angliškų dainų, kurių mėgstate klausytis, išmokite juos. Taip muzikos klausymas taps ne tik maloniu, bet ir naudingu užsiėmimu.

Kantrybės !!!

Taip taip, jos labiausiai reikia, jei iš tiesų norite išmokti laisvai kalbėti ir rašyti angliškai.

Labai tikėtina, kad po keleto neįdomių pamokų ar neįdomių tekstų skaitymo pasidarys tingu toliau tęsti mokymąsi. Tačiau labai svarbu nepasiduoti tingėjimui – reikia vyti jį šalin bet kuriuo metu. Jei jaučiate, kad pavargote, tiesiog pailsėkite ir tęskite mokytis kitą dieną.

Žinoma, kiekvienas iš mūsų kasdien esame užsiėmę – studijos, darbas, kiti užsiėmimai. Dažnai grįžus namo po sunkios ir ilgos dienos tiesiog nieko nebesinori. Tačiau visgi reikėtų skirti bent jau pusvalandį anglų kalbos mokymuisi, jei jau išsikėlėte sau šį tikslą.

Kai kurių specialistų teigimu, ryto laikas yra pats efektyviausias ir naudingiausias, todėl daugiausiai ir sėkmingiausių darbų bei užduočių atliekama pirmoje dienos pusėje. Tad jei vakare visai nėra jėgų mokytis, perkelkite šį užsiėmimą kitos dienos rytui. Tik tą dieną reikėtų atsikelti šiek tiek anksčiau.

Teigiamas požiūris daro stebuklus

Į mokymąsi žiūrėkite kaip į malonų užsiėmimą, džiaukitės kiekvienu naujai išmoktu žodžiu. Taip mokytis bus daug lengviau ir maloniau.

Jei anglų kalbą reikia išmokti greitai, darykite viską, kad tai jums ir pavyktų. Pavyzdžiui, mokykitės keletą valandų per dieną, pertraukų nuo darbo ar studijų metu dar kartą peržiūrėkite išmoktą medžiagą. Jei turite draugų ar pažįstamų užsieniečių, dažniau su jais bendraukite tiek gyvai, tiek ir elektroninėmis priemonėmis. Ir nejučia pastebėsite gerus anglų kalbos įgūdžius jau po mėnesio. Arba jei turite galimybę, darbe pasiimkite atostogas, kurių visą laiką skirkite anglų kalbos mokymuisi.

Amžius – ne riba

Idealiausias amžius mokytis užsienio kalbos jau nuo pirmojo kūdikio mėnesio. Beje, kūdikiai gimtąją kalbą girdi dar prieš gimimą. O su laiku ir amžiumi tiek užsienio kalbas, tiek visa kita mokytis tampa sudėtingiau.

Bet anglų kalbos mokymuisi amžiaus cenzas negalioja. Jei yra noro, su anglų kalba galima greitai „susidraugauti“ neigi pensiniame amžiuje.

Tačiau vyresnis amžius turi ir privalumų. Suaugusieji žino, na, bent jau turėtų žinoti, kodėl jiems reikalinga anglų kalba, todėl mokosi jos sąmoningai ir tikslingai.

Vietoj reziumė

Žmonės, mokantys vieną ar daugiau užsienio kalbų, anot statistikos, gyvena ilgiau ir daug rečiau serga senatviniu marazmu. Tam, kad smegenys, kaip ir kitos žmogaus organizmo dalys, normaliai funkcionuotų, nuolat turi būti mankštinamos.

Tad pirmyn į smegenų „treniruotę“!