Jei pinigų reikia tuoj pat…

Greitieji kreditaiPinigai – įdomi, sudėtinga, svajinga tema. Šios temos pobūdis priklauso nuo to, apie ką konkrečiai kalbama. Pavyzdžiui, išlaidos – kiek negatyvu, o štai didelis atlyginimas – nepaprastai pozityvu. Tačiau šį kartą nediskutuosime nei apie vieną, nei apie kitą. Tai apie ką? Šiandien mus domina greitieji kreditai.

Norai, galimybės, lūkesčiai… Dantų implantai, geresnis automobilis, būsto remontas, naujas kompiuteris… Greitieji kreditai susiję ir su norais, ir su galimybėmis, ir su lūkesčiais. Dažniausiai skolintis prireikia tada, kai pakliūvama į ne itin malonią situaciją. Kad ir automobilio padangos – jei jos apverktinos būklės, o kasdien reikia važiuoti ir nėra iš ko nupirkti naujo „apavo“ mašinai, imama svarstyti, kad galbūt pagelbėtų greitieji kreditai. Jei po lietaus paaiškėja, kad namo stogas kiauras, o pinigų nėra, vėl kreipiamas dėmesys į kreditus.

Šiaip gyvenime pasitaiko finansinių nuosmukių ir pakilimų, o kreditas – priemonė iš tų nuosmukių išsivaduoti. Bet pasiseka tada, kai skolinamasi atsakingai. Kitokiu atveju pinigų žaizda gali dar paūmėti.

Apie greituosius sklando tiek kalbų, kad būtų galima sukurti romaną ar net kelias jo dalis. Vienos nuomonės negatyvios, kitos pozityvios. Yra žmonių, pateikiančių ir neigiamų, ir teigiamų argumentų. Diskusijos virte verda. Iš to galima spręsti, kad skolinimasis – aktuali tema.

Jei prireikia pinigų ir imama dairytis, kurgi tie kreditai siūlomi, imama domėtis palūkanų dydžiu. Nesunku suprasti, kad mažesnės palūkanos lemia lengvesnį grąžinimo procesą. Didesnės palūkanos – atvirkštinis variantas. Tad ieškoma, kur procentai negrobuoniški.

Jei prireikia pinigų, klausiama, per kiek laiko greitieji kreditai suteikiami. Kartais atrodo neįtikėtina, kaip įmonė per keliolika ar dvidešimt minučių sugeba viską sutvarkyti ir paskolinti sutartą sumą. Na, matyt, ne veltui ir pavadinimas „greitieji“…

Koks grąžinimo terminas? Tai klausimas, kuris nepaprastai svarbus, tačiau viskas vertinama būsimuoju laiku. Galvojama, kad atiduoti pasiskolintą sumą reikės vis tiek tik ateityje, tai nėra ko gilintis į tas smulkmenas. Bet šitaip apsigaunama. Grąžinimo terminas – jokiu būdu ne smulkmena.

Greitųjų kreditų rinkoje yra ne viena įmonė. Darbo specifika skiriasi. Kas įrodo skolintojo profesionalumą? Ogi atsakingas mokumo vertinimas. Pavyzdys. Asmuo uždirba 300 eurų ir skolinasi dešimt kartų didesnę sumą. Su paslaugos teikėju sudaroma trijų mėnesių sutartis. Taigi, 300 eurų gaunantis žmogus per tris mėnesius turėtų grąžinti 3000 eurų plius palūkanos. Ar tai realu? Per tokį laikotarpį klientas galbūt sugebėtų grąžinti porą šimtų, bet tikrai ne 3 tūkst. Tai reiškia, kad patikimos įmonės statuso nusipelnoma atsakingai vertinant klientų mokumą (kitaip nei šiame pavyzdyje).

Lankstumas. Tai dar vienas svarbus dalykas. Kas bus, jei besiskolinantis asmuo neteks darbo? Skolintojai turi būti lankstūs ir esant reikalui atsižvelgti į situaciją, nespausti žmogaus į kampą.

Svarbus ir konfidencialumas. Paprastai greitieji kreditai yra greita pagalba, apie kurią nesinori garsiai skalambyti.

Galiausiai reikėtų paminėti mandagų aptarnavimą. Kreditų srityje, kaip ir kitose sferose, jis maloniai nuteikia. Ir tiesiog tai yra pagarba klientui.

Kiek daug svarstymų, ar ne? Bet kaip kitaip. Juk greitieji kreditai – tai pinigai. O pinigai – aistrų objektas.