Irmantas, Rimas, Mantas: kaip išrinkti vardą vaikui?

Irmantas, RimasVardo išrinkimas vaikui, lyginant su kitais “džiaugsmeliais”, kuriais šis stebuklas apdovanoja savo mamą bei tėtį (gimdymas, bemiegės naktys, kalnai pampersų, dygstantys), atrodytų, turėtų būti tik riešutėlis…Tačiau atėjus šio klausimo svarstymui, kone kiekviena šeima susiduria su daugybe klausimų bei dvejonių (tik vienetai žino, jog jų sūnus neabejotinai bus Irmantas, Rimas, o ne kas nors kitas), kaip pavadinti savo mažylį.

Vardo išrinkimas nėra tik atliktinas pliusiukas darbų sąraše. Nuo to gali priklausyti, kaip vaikas bus priimtas bendraamžių tarpe (vardas – vienas iš “kabliukų”, skatinančių patyčias), ar dėl vardo sulauks komplimentų (tai skatina pasitikėjimą savimi). Negana to, astrologai bei vardų tyrinėjimo specialistai teigia, jog vardas lemia žmogaus charakterį bei turi įtakos pastarojo gyvenimo keliui.

Vardas iki vaiko gimimo ar po jo? Vienoje barikadų pusėje stovi tie, kurie ragina vaikui vardą išrinkti iki šiam dar gimstant, tuo tarpu kiti ragina palaukti ir galutinį sprendimą priimti tik išvydus mažylį ir susipažinus su pastarojo charakteriu. Optimaliausias variantas – turėti bent preliminarų vardų sąrašą su labiausiai patinkančiais vardais, iš kurio, kūdikiui gimus, išrinksite jam tinkamiausią. Aišku, dažnas atvejis, kai visi planai vardo klausimu apsiverčia aukštyn kojom su vaiko atėjimu – pajuntate, jog šis mažylis bus būtent Irmantas, Rimas, nors tokių vardų net nebuvote svarstę.

Nepasiduokite aplinkinių spaudimui. Sprendimą, kaip bus pavadintas kūdikis, bendru susitarimu privalo priimti abu tėvai (jei šeimoje jau yra vaikų, į procesą gali būti įtraukti ir pastarieji). Iš anksto morališkai susitaikykite su spaudimu, kurį, tikėtina, pajusite iš artimųjų: jei jūsų draugė visą gyvenimą svajojo apie sūnų Arną, o senelis Bronislovas nori anūko bendravardžio, nereiškia, jog turite paklusti aplinkinių nuomonei. Tiesa, dvejodami dėl noro parodyti pagarbą savo vaiko seneliui ar proseneliui, šio vardą galite suteikti kaip antrąjį ir pavadinti sūnų, pavyzdžiui, Gabrieliumi Vytautu.

Mada ar išskirtinumas? Jei jus traukia vardas, kuris šiuo metu yra “ant bangos”, susitaikykite, jog, pakvietus parke bėgiojantį mažylį, į jus sužiurs dar keli jo bendravardžiai. Jei norite, jog jūsų vaikas būtų vienetinis “egzempliorius”, teks gerokai pasukti galvą. Tačiau nepersistenkite – itin keisti vardai mūsų visuomenėje vertinami dviprasmiškai…Irmantas, Rimas – tradiciniai, tačiau šiuo metu ne itin dažni vardai jaunosios kartos tarpe. Jei pastarieji jums  imponuoja, galbūt atradote vadinamąjį aukso viduriuką?