Granuliniai katilai: kaip prailginti jų funkcionalumą?

granuliniai katilaiGeros kokybės granuliniai katilai Jums tarnaus ilgai bei sėkmingai. Visgi, kaip ir kiekviena kita įranga – ji dėvisi, tad siekiant užsitikrinti funkcionalumą reikia šiek tiek skirti dėmesio. Kadangi patys katilai kuriami naudojant moderniausias technologijas – priežiūra nesudėtinga, o tarnavimo laiko tarpas ilgas. O jeigu dar įdėsite bent kiek pastangų – jie šildys Jūsų namus ilgus dešimtmečius.

Garantinis aptarnavimas

Kieto kuro katilai visada gauna garantinį (žinoma, jeigu perkate naują ir jeigu iš kokybiškos prekybos vietos). Visada naudinga atkreipti dėmesį, koks laiko tarpas yra nustatytas. Vidutiniškai jis turi siekti apie penkerius metus (kartais dar ilgiau). Jeigu siūloma trumpiau nei penkeri metai – ieškokite kito gamintojo arba kitos prekybos vietos. Tokia technika, kaip katilai, šakų smulkintuvai, kondicionieriai dažniausiai saugomi gamintojų dar 5-erius metus po pirkimo.

Kamino valymas ir priežiūra

Jeigu norite, kad šildymo sistema Jums tarnautų ilgai ir sėkmingai – kamino valymas yra svarbus. Šiuo metu galima įsigyti labai daug įvairių valymo priemonių, kurios naudojamos paprasčiausiai kūrenimo metu. Nereikės purvintis arba lipti ant kamino, kaip seniau darydavo kaminkrėčiai. Tiesa, ir šiuo metu galima atrasti šios profesijos atstovų, kurie yra Jums pasiruošę padėti susitvarkyti su suodžiais, kurie net gali užsidegti. Valyti kaminą būtina prieš kiekvieną šildymo sezono pradžią. Taigi, bent jau vieną kartą per metus.

Kieto kuto valymas

Granuliniai katilai turi būti taip pat valomi. Ypač tokiu atveju, jeigu labai dažnai deginate spygliuočius. Juo jų sakų kaupiasi dervos, kurios gali būti gaisro priežastis. Valyti galima tik tuomet, kai katilas yra atvėsęs. Dažniausiai perkant įrangą kartu su ja būna pateikiama ir instrukcija kaip atlikti valymo darbus. Jeigu jos neturite arba nesijaučiate pasiruošęs valymo darbams – galima pasisamdyti profesionalus. Jie turi ir reikalingas priemones, ir įrangą. Juolab, būsite tikras, kad visi valymo darbai tikrai atliekami kokybiškai.

Dulkio siurblio pagalba galima panaikinti pelenus, kurie dažnai kaupiasi labai mažose angose. Žinoma, reikės galingo siurblio, tačiau nauda – akivaizdi.

Kietojo kuro katilo išvaizda

Dažniausiai katilai laikomi rūsiuose, tad jokio skirtumo kaip atrodo, kadangi negadina interjero. Visgi, jeigu tai Jums aktualu – dažykite. Dėl nuolatinė kaitros dažai blunka, o atnaujinti išvaizdą rekomenduojame kas trejus metus. Nedažykite įprastais dažais, kuriuos galite rasti prekybos vietose. Juk katilas kaista ir nuo kaitros įprasti dažai gali pradėti tekėti. Pirkite specialius. Jeigu norite, kad paviršius būtų lygus – purkškite, o ne naudokite teptuką. Viskas bus paprasta, greita ir galutinis rezultatas Jus tikrai tenkins.

Konsultacijos – žingsnis į sėkmę

Kuomet ieškote katilo, kuris taps namų dalimi – būtinai pasikonsultuokite su profesionalais, kurie puikiai išmano ne tik prietaiso veikimo mechanizmą, tačiau ir priežiūrą. Dėl tokio tipo konsultacijų žmonės labai pamėgo pirkimą internetu. Įdomu tai, kad būtent ten konsultacijos yra kur kas nuoširdesnės, naudingesnės ir tuo pačiu informatyvesnės. Ieškokite prekybos vietos ne tik pagal produkciją, tačiau ir pagal tai kaip su Jumis bendrauja pardavėjas-konsultantas.

Kuo daugiau laiko ir investicijų priežiūrai skirsite – tuo ilgiau katilas tarnaus, o kūrenimas bus malonumas, o ne darbas.