Gerber peiliai

 

GerberGerber įmonės gaminių asortimentas ypač platus. Įmonė gamina ne tik visiems gerai žinomus peilius, bet taip pat praktiškai visus lauko įrankius, tokius kaip pjūklai, kirviai, kastuvai ir pan., be to žibintus – tiek turistinius, tiek ir naudojamus armijoje.

Vis dėlto vieni garsiausių jų gaminių – tai peiliai. Jų asortimentas ypač įvairus. Įmonėje gaminami įvairių rūšių sulankstomi peiliukai bei daugybė skirtingų peilių fiksuotais ašmenimis. Iš šio gamintojo peilių kiekvienas gali pasirinkti įrankį pagal savo poreikius ir situaciją. Pavyzdžiui, Gator (pavadinimas kilęs iš anglų kalbos žodžio „alligator“ – liet. aligatorius, krokodilas) serijos peilių rankenos, kad neslystų ranka, yra padengtos sintetine medžiaga, imituojančia krokodilo odą. Šią seriją sudaro galingi, bet mažo svorio peiliai.

Kita išskirtinė peilių serija – tai ypač lengvi peiliai, kuriuos pagal jų rankenų dydį bei medžiagos spalvą pagal poreikius ir skonį gali rinktis tiek vyrai, tiek ir moterys. Dėl nedidelių šių peilių matmenų, tik žvilgterėjus į šiuos subtilaus dizaino gaminius, jie gali pasirodyti tarsi žaisliniai, tačiau jų ašmenys tikrai nėra žaisliniai, o ypač aštrūs ir praktiški.

Gerber gamina ir išskirtinai elegantiškus peilius. Kai kurių jų rankenoms naudojama rinktinės tekstūros mediena, dar kitų rankenų medžiaga panaši į dramblio kaulą, peilių rankenos išgraviruotos, ant jų pavaizduoti gyvūnai arba senoviniai laivai. Šie peiliai ypač domina kolekcionierius, tad dauguma jų net nėra naudojami pagal tiesioginę paskirtį, o tiesiog saugomi privačiose kolekcijose.

Ypač didelio pripažinimo įmonė nusipelnė dėl savo gaminamų kovinių peilių. Dauguma ekspertų vienais geriausių dideliais koviniais peiliais laiko Mark modelio peilius. Pirminė peilio konstrukcija buvo sukurta dar Vietnamo karo metu. Klasikiniai peilių ašmenys yra 6,5 colio ilgio ir „vapsvos juosmens“ kontūro, tai yra ties viduriu susiaurėja, o ant dalies ašmenų padaryti smulkūs danteliai. Įrankių aliuminio rankena padengta aukščiausios rūšies sintetine medžiaga, kuri neleidžia peiliui slidinėti, kai jį laiko šlapia arba prakaituota ranka.

Gerber įmonė taip pat gamina įvairiausius peilius, skirtus žvejams. Tokie peiliai gaminami su skirtingomis mentėmis ir rankenomis, yra pritaikyti išpjaustymui, tad jais naudotis tikras malonumas ne tik žvejams, bet ir namų šeimininkėms.