Gelinis manikiūras: dažniausiai pasitaikantys mitai

manikiuras

Dalis šiuolaikinių, visur skubančių ir užimtų moterų savo kasdienybės nebegali įsivaizduoti be gelinio arba ilgalaikio manikiūro, kuris net kelias savaites leidžia džiaugtis nepriekaištingai atrodančiais nagais. Visgi, nors toks manikiūras jau seniai ne naujiena, tačiau apie jį vis dar galima išgirsti sklandančių mitų, kurie kai kurias damas atbaido nuo šios pažangios grožio procedūros, o visai be reikalo.

Mitas Nr. 1: ilgalaikis lakavimas kenkia nagams.

Netiesa! Savaime gelinis manikiūras nagams nei kenkia, nei juos puoselėja. Nagas – tai ne kas kitas, o suragėjęs keratinas, todėl jam kvėpuoti tikrai nėra būtina. Tiesa, kartais moterys pastebi, kad po gelinio nagų lako nuėmimo suminkštėja nagai, tačiau taip yra dėl to, kad lakas nagus apsaugo nuo aplinkos poveikio, jie nepraranda drėgmės, todėl tampa elastingi. Gelinis manikiūras gali pakenkti nagams tik tuo atveju, jei merginos pačios bando nusikrapštyti ar namuose turimomis priemonėmis nulupti gelinį nagų laką, nes dažniausiai jis pašalinamas su viršutiniu natūralaus nago sluoksniu.

Mitas Nr. 2: gelinis manikiūras gali sukelti odos ligas ar melanomą

Netiesa! Taip, atliekant manikiūrą, kai nagai lakuojami ilgalaikiu nagų laku, rankos išties kišamos į UV spindulių lempą, tačiau šiuolaikinės lempos gelinį nagų laką išdžiovina per keletą sekundžių.  Žymiai daugiau kenksmingų saulės spindulių gauname būdami saulėje be jokios papildomos apsaugos. Žinoma, jei moteris jau serga odos vėžiu, yra alergiška saulei, prieš darydamasi gelinį manikiūrą, turėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Mitas Nr.  3: gelinis lakas nusivalo taip pat paprastai, kaip ir paprastas

Netiesa! Norint nuvalyti gelinį nagų laką, reikia specialių priemonių, kurias galima įsigyti specializuotose grožio prekių parduotuvėse, pavyzdžiui, Groziobaze.lt, skirtose profesionaliems grožio specialistams.  Bandymas nagų laką valyti namuose su paprastu nagų lako valikliu ar acetonu tikrai neduos pageidaujamo rezultato, priešingai – gali pakenkti nagams.

Mitas Nr. 4: ant gelinio nagų lako negalima tepti paprasto lako

Netiesa! Gelinis nagų lakas išsilaiko iki 3 savaičių, tačiau per tą laiką nagai auga, todėl, jei jie yra nulakuoti gana ryškia spalva, ataugęs nagas labai kontrastuoja su nagų laku. Tad tokiose situacijose paprastas nagų lakas gali tikrai pagelbėti ir padėti paslėpti šį kontrastą.

Mitas Nr.  5: gelinis manikiūras tinka visoms

Deja, bet netiesa. Gelinis manikiūras nerekomenduojamas toms moterims, kurių nagai sluoksniuojasi, nes atšokęs nagas pakelia ir nagų laką. Be to, gelinis lakavimas netinka ir tais atvejais, jei moteris neseniai sirgo nagų grybeliu, turėjo įvairias nagų traumas.