Fiskars įrankiai Lietuvoje

FiskarsKai peilius, kauptukus, kastuvus, kirvius ir kitus namų apyvokos daiktus gamini daugiau nei 350 metų, drąsiai gali vadintis ekspertu. Taigi šiandien norime pristatyti tikrus ekspertus – Fiskars.

1649 metais Suomijoje Fiskars kaime buvo atidaryta plieno perdirbimo gamykla. Tuo metu jie atsiveždavo rūdą iš Švedijos ir ten, mažame Suomijos kaimelyje, esančiame vos per 100 kilometrų nuo Helsinkio, vyko labai reikšmingi dalykai. Metaliniai įrankiai pakeitė iš esmės Suomijos žemės ūkį ir iš medžiotojų bei šiaurės elnių augintojų suomiai tapo klestinčia žemės ūkio šalimi. Fiskars įmonė tuo metu lydė metalą ir gamino tam tikrus daiktus, reikalingus žemei dirbti ir pramonei. Kai buvo išrastas metalinis plūgas, įvyko dar viena didelė revoliucija ne tik Suomijoje, bet ir visame pasaulyje. Fiskars tuo pasinaudojo ir tapo viena svarbiausių Europos plūgų ir kitų žemės ūkio padargų gamintoja. Tai nutiko 18 amžiuje. Vėliau sekė šaukštai, šakutės, žirklės, kastuvai, kauptukai, grėbliai, kirviai, peiliai ir kiti įnagiai, be kurių neįsivaizduojame ir šiandieninės buities.

Po antrojo pasaulinio karo, suomiai išplėtė savo gamybą į JAV, kur tokių daiktų rinka buvo labai didelė. Taip 1967 metais pasaulį išvydo… žirklės plastmasinėmis rankenomis. Ypač daug dėmesio sulaukė oranžinės spalvos žirklės. Nuo to laiko oranžinė tapo firmine Fiskars spalva.

Dabar tai multimilijardinė korporacija, gaminanti ir prekiaujanti namų apyvokos reikmenimis, sodo ir daržo prietaisais ir rakandais. Lietuvoje turbūt žymiausi yra Fiskars kirviai. Juk ne kiekvienam kirveliui suteikiamos 25 metų garantijos (taip, būtent tiek metų suteikiama garantija Fiskars 365 kirviui). Taip pat lietuviai pamėgo ir Fiskars puodus bei peilius. Jie laikomi kokybiškais ir patikimais, todėl daugelio lietuvių namuose galima rasti nors ir nedidelį Fiskars įrankį.

Fiskars į Lietuvą atnešė ir naujų vėjų. Pavyzdžiui, vientiso koto lenktas kastuvas. Iki tol turėjome įsivaizdavimą, kad kastuvas turi būti tik tiesus ir jo kotas – tik medinis. Jam lūžus, galva uždedama ant kito koto ir taip kastuvas tarnauja dešimtis metų. Fiskars kastuvai kitokie. Jie parduodami iš karto su kotais. Tai stebina lietuvius iki šiol…

Fiskars yra kokybės ženklas. Tai ne tik ženklas, bet ir reali kokybė bei ilgaamžiškumas, tad už ją tenka pakloti kur kas daugiau, nei už kiniškus niekučius. Tie, kas moka skaičiuoti ir žino, kad įrankiai turi būti perkami vieną kartą per dešimtmetį, renkasi būtent šios suomių kompanijos daiktus ir nenusivilia.