Fasado apkala – ką reiktų žinoti?

Jeigu pastebėjote, jog jūsų namas vis labiau ir labiau nukenčia nuo žalingo aplinkos poveikio (liūčių, karščio, šalčio ar pan.) ar tiesiog pavargote matydami tokią pačią jo išvaizdą metų metus, fasado apkala yra puikus sprendimas. Palyginti nebrangiai, greitai ir efektyviai ne tik atnaujinsite pastato išvaizdą, bet ir prailginsite jo gyvavimo trukmę. Tačiau ką reiktų žinoti prieš renkantis tokios rūšies remontą?

SaidingasPirmiausia, vertėtų pabrėžti, jog fasado apkala nėra vienoda visais atvejais. Yra keli jos būdai ir kiekvienas namus atnaujinantis žmogus turėtų išsirinkti tai, kas tinka konkrečiam pastatui bei specifiniam skoniui ir pasirinkimams. Pagrindiniai fasado apkalos tipai yra namo dengimas medinėmis, metalinėmis ar vinilinėmis plokštelėmis. Pastarasis sprendimas yra pats populiariausias ir leidžiantis sutapyti daugiausiai pinigų.

Svarbu įvertinti ir tai, kokia yra jūsų pastato būklė iki fasado apkalos remonto. Jeigu ji nebloga, apkalą galima rengti tiesiai ant prieš tai buvusios sienos, jeigu matomas aplinkos poveikis, vertėtų dengti papildomą sluoksnį. Šį sprendimą geriausiai padės priimti patyrę specialistai, kasdien dirbantys rengiant fasado apkalą.

Taip pat, tik profesionalūs meistrai galės įvertinti, kiek konkrečiai medžiagos reikia jūsų namui. Kiekis gali svyruoti priklausomai nuo sugadintų plokščių ar plotų, kurių dengti nereikia (langų, durų ir pan). Matavimai bus tiksliausi, kai juos atliks profesionalai.

Verta pastebėti ir tai, jog jūsų namas stebuklingai netaps amžinu vos atlikus tokį remontą. Prisiminkite, jog fasado apkala suteikia „prekinę išvaizdą“ ir kuriam laikui išsprendžia ir sutvarko aplinkos padarytą žalą, tačiau tam, kad pokyčiai būtų ilgalaikiai privaloma reguliariai stebėti, kaip jūsų namą veikia vėjas ar stiprios liūtys. Anksti pastebėję problemą ir imdamiesi veiksmų sutapysite tiek lėšų, tiek laiko būsimiems remontams.

Taigi, fasado apkala yra puikus sprendimas, kai norite greitų, ne itin brangių, bet ryškiai matomų pokyčių namuose. Pasirinkite meistrus, kurie išmano savo darbą, įvertinkite, koks apkalos tipas tiktų geriausiai tiek jūsų skoniui, tiek namo tipui ir įsipareigokite rūpintis namo būkle remontui pasibaigus. Įgyvendinę šiuos patarimus kasdien džiaugsitės gražiais ir tvirtais namais.