Elektronikos valymas

Kaip daugelis žino,  dulkės ir kiti nešvarumai daro neigiamą įtaką elektronikos prietaisams, tokiems kaip kompiuteriai ar televizoriai. Reguliarus visų tiek lcd, tiek plazminių ar led televizorių valymas gali padėti padidinti jų tarnavimo laiką ir apsaugoti nuo gedimų. Šis faktas taip pat tinka ir kalbant apie nešiojamus, stacionarius ar planšetinius kompiuterius.

elektronikos valymasTiek kompiuterių, tiek televizorių ekranus yra patartina valyti kartą per mėnesį arba netgi dažniau,  jeigu renkasi dulkės. Tam skirtos valymo priemonės yra parduodamos įvairiose vietose, tokiose kaip pavyzdžiui elektronikos komponentų parduotuvės ar kitose pardavimų vietose.  Jose galima rasti rinkinį,  kuris skirtas ekranams valyt. Tam skirtas valymo rinkinys pasižymi tuo, kad  jis yra sudarytas iš specialių priemonių,  kurias naudojant dulkės nusivalo labai lengvai, o taip pat nepažeidžia paviršiaus.  Tam tikslui galima naudoti ir vandeniu sudrėkintą rankšluostį ar stiklui valyti skirtą skystį,   kuriame nėra amoniako.

Norint švariai nuvalyti ekraną jo nesubraižius,  valymo metu reikia jo nespausti. Valymui būtina naudoti medvilninę servetėlę,    o draudžiama naudoti popierines nosines, tualetinį popierių ar rankšluostį, nes šios  medžiagos gali subraižyti ekraną. Prieš valant telefoną taip pat yra patartina išjungti ekraną arba bent jau išjungti jame esančias ikonas, nes tokiu būdu galima lengviau pamatyti tas vietas, kurioms yra būtinas valymas. Valymui tinka nejonizuotas, distiliuotas vanduo arba actas. Nepatariama naudoti paprasto arba distiliuoto vandens,  nes šie  gali palikti druskos dėmes. Actą galima naudoti atskiedus jį distiliuotu vandeniu santykiu vienas su vienu ir tuomet šį tirpalą reikėtų išpurkšti ant medvilninio audinio. Nepatariama jo purkšti tiesiai ant ekrano. Telefono ar televizoriaus ekraną geriausia yra valyti su drėgnu,  tačiau ne šlapiu audiniu. Taip pat venkite tokių valiklių, kurių sudėtyje yra amoniako ar etilo alkoholio,  acetono, tolueno, etilo rūgšties ar metilchlorido. Šios cheminės medžiagos gali sureaguoti su lcd ekranu bei nutirpdyti jo išorinį paviršių.

Norint išvalyti savo elektronikos įrangą, nėra būtina jos nešti pas meistrą, nes viską galite atlikti patys namų sąlygomis, tereikia žinoti kur ir kokias valymo priemones naudoti.