Ekspertai pataria: 3 klausimai, svarbūs kalbant apie medinių vidaus durų pasirinkimą

Medinės durysDidelė, kelias funkcijas atliekanti namų erdvė – populiarus sprendimas šiuolaikiniame namų interjere. Įprasta, jog, gamindami valgį, galime betarpiškai bendrauti su namiškiais ar svečiais, o svetainė išnaudojama ir kaip darbo kampelis. Tiesa, tai nereiškia, jog būsto plane užtenka numatyti tiek durų, kiek yra išėjimų į lauką. Nepaisant to, apie kokias tendencijas pradės kalbėti interjero specialistai, namuose buvo ir bus kampelių, kuriuos tiesiog privaloma atitverti nuo pašalinių akių. Medinės vidaus durys namų interjero projekte užima reikšmingą vietą, o statybos bei remonto prekėms skirta rinka skuba naujakuriams susukti ir taip nuo daugybės sprendimų pavargusias galvas. Specialistai pataria, į ką derėtų atkreipti dėmesį ketinant pirkti jau pagamintas ar gaminant duris pagal užsakymą?

  • Durų matmenys. Medinės vidaus durys kainuoja gana solidžiai, tačiau tai – ilgalaikė investicija, dėl kurio dar ilgus metus neteks sukti galvos. Norėdami bent kiek sutaupyti, rinkitės standartinių matmenų duris (aišku, jei toks sprendimas dera su jūsų turima interjero vizija). Toks variantas, tiek perkant, tiek užsakant gaminamas duris, atsieis mažiau nei nestandartinių vidaus durų atveju.
  • Durų spalva. Dažniausiai interjere apsiribojama įvairių atspalvių baltomis, rudomis ar pilkomis durimis (nekalbant apie kontraversiškus interjerus), tačiau ir ši, iš pažiūros kukli paletė, beveik visada sukelia daug apmąstymų besirenkant. Jei pageidaujama, jog durys natūraliai įsilietų į visumą, spalva turėtų būti derinama su sienomis ir/arba lubomis. Norint, jog durys būtų tarsi išskirtinis akcentas, reikėtų rinktis spalvą iš kontrastingos paletės.
  • Durų stilius. Medinės vidaus durys, atsižvelgiant į šių dizaino ypatybes, yra skirstomos į klasikines bei modernias. Pirmajai durų grupei būdingas didesnis dėmesys apdailai ir puošybai, tuo tarpu antrosios yra visiškai paprastos, dažniausiai lygios, be įmantrių dekoro elementų. Kuris variantas tinkamas, priklausys nuo bendro interjero stiliaus. Tiesa, galioja svarbi taisyklė, jog visos patalpos vidaus durys turėtų būti stilistiškai vienodos.

Šiais trimis aukščiau pateiktais patarimais durų pasirinkimas anaiptol nesibaigia. Tai – tarsi įsivažiavimas į klausimų bangą (pradedant varčios dizainu bei užpildu ir baigiant durų ekologiškumo tema), kuria būsite pasitikti užsukę į durų saloną. Rekomenduojama gerai pasiruošti šiam egzaminui, kadangi vidaus durys – anaiptol ne trumpalaikis pirkinys.