Egzotiškos kelionės į Madagaskarą

kelionės į MadagaskarąMadagaskaras – tai sala Indijos vandenyne, pagal dydį ji yra ketvirta pasaulyje, už ją didesnės tik Grenlandija, Naujoji Gvinėja ir Borneo. Madagaskaro sala yra maždaug už 400 kilometrų nuo Afrikos rytinių krantų. Afriką ir šią salą skiria Mozambiko sąsiauris. Madagaskaras dažnai vadinamas raudonąja sala, nes dirvožemis čia yra rausvas. Šalies sostinė – Antananaryvas (malagasių kalba tai reiškia tūkstančio miestas arba tūkstantis kaimų), įsikūręs pačiame salos centre esančiose kalvose. O jo viduryje tyvuliuoja Ihusio ežeras. Antananaryvas – didžiausias Madagaskaro miestas, jame gyvena virš 1,40 mln. gyventojų. Visos šalies ekonomikos pagrindas yra žemės ūkis. Daugiausia dirbamos žemės plyti šalies rytinėje ir šiaurės vakarų dalyje. Čia auginamos cukranendrės, kava ir kakava, vanilė bei gvazdikėliai. Nemažai gyventojų taip pat užsiima žvejyba ir medienos pramone.

Kelionės į Madagaskarą turistus vilioja galimybe pamatyti natūralią egzotišką gamtą, daugybę gyvūnų ir augalų rūšių – maždaug 75 procentus jų galima rasti tik šitoje saloje. Pavyzdžiui, tiktai čia veisiasi lemūrai, ilgauodegės pusbeždžionės, gyvenančios medžiuose. Turistai jas gali pamatyti įvairiuose nacionaliniuose parkuose. Vienas iš tokių – Isalo parkas, esantis Madagaskaro pietvakariuose.

Šioje saloje iš tiesų gausu įvairių egzotiškų ir įdomių vietų. Viena iš tokių – akmenų miškas Tsingy de Bemaraha gamtos parke. Tai vertikalios 80-120 metrų aukščio akmeninės uolos, dar prieš milijonus metų susiformavusios iš klinčių klodų juos plaunat vandeniui. Taip atsirado naujos įdomios formos, susidarė įvairūs tuneliai, olos ir kanjonai. Itasio regione, centinėje salos dalyje, prie Mazy upės trykšta šalti Analavorio vandens geizeriai ir suformuoja spalvotas nuosėdinių uolienų terasas, o pats geizerių vanduo karbonizuotas, jame daug geležies. Įdomu apsilankyti Menabės regione, esančiame vakarinėje Madagaskaro dalyje, nes čia auga įspūdinga baobabų alėja. Ją sudaro tradiciškai rausvos spalvos žvyrkelis, aplink kurį keroja didžiuliai apie 30 metrų aukščio medžiai, o jų kamienų skersmuo iki 7 metrų. Vietiniai tiki, kad saugantis nuo krokodilų, būtina gerti vandenį, kuriame mirko baobabų sėklos. Ties rytine salos pakrante galima paplaukioti įspūdingais Canal des Pangalanes. Tai natūraliai susiformavusi kanalų ir vandens telkinių sistema, ji tęsiasi apie 600 kilometrų. Čia plaukioja daugybė įvairaus dydžio laivelių ir valčių, o pakrantės nusagstytos tradiciniais Madagaskaro kaimeliais.

Žavu, tiesa? Egzotinės kelionės į Madagaskarą jau laukia jūsų!