Dažniausios sąkandžio problemos ir odontologijos klinikos paslaugos Vilniuje

odontologijos klinikos paslaugos VilniujeProfesionalios odontologijos klinikos paslaugos Vilniuje (ar kitame mieste) – tai kvalifikuotų specialistų darbas, moderni įranga, patikimos ir ilgaamžės gydymo priemonės. Bendraudami su profesionalais, būsite tikri savo dantų sveikata ir šypsenos grožiu. Tiesa, praktika rodo, kad daugelis pacientų, net ir turėdami sveikatos nusiskundimų, nesikreipia į kliniką ir atidėlioja gydymą. Primename, kad toks elgesys gali tapti skaudžių (ir didelių išlaidų reikalaujančių) problemų priežastimi. Šiuo atveju itin dažnai išskiriamos netinkamos dantų padėties ir netaisyklingo sąkandžio problemos, kadangi dalis pacientų klaidingai mano, kad tai tik estetinis rūpestis, neturintis nieko bendro su sveikata ir gera savijauta.

Kada ir kodėl reikalingas sąkandžio gydymas?

Įprasta manyti, kad ortodontinis gydymas atliekamas tik vaikams ir paaugliams, tačiau specialistai primena, kad netinkamos dantų padėties ir netaisyklingo sąkandžio koregavimas gali būti taikomas įvairaus amžiaus pacientams. Šiuo atveju svarbu atsižvelgti į konkrečią sveikatos būklę, gydymo būdą ir paciento poreikius. Be to, būtina suprasti, kad gydymas reikalingas ne tik dėl to, kad turėtume gražius ir tiesius dantis. Ortodontinių problemų šalinimas pagerins ir funkcinę dantų būklę, taip pat – kramtymą ir tarimą (esant netaisyklingam sukandimui juntamas diskomfortas kramtant, kalbant, gali atsirasti veido raumenų ir sąnarių skausmai, keistis veido bruožai). Be to, lygūs dantys ne tik suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir gerina socialinį gyvenimą, bet ir mažina ėduonies bei periodonto ligų tikimybę.

Sveikata ir pasitikėjimas savimi

Odontologai įspėja, kad blogas sąkandis gali pažeisti žandikaulio sąnarius, sukelti periodiškai pasikartojančius galvos skausmus. Laiku atliktas sąkandžio gydymas apsaugos nuo nemalonių pojūčių, užkirs kelią greitesniam dantų gedimui ir nusidėvėjimui. Rekomenduojame sąkandžio problemas spręsti dar ankstyvame amžiuje. Atidėliojant gydymą, šis procesas ilgėja ir sunkėja, reikalauja didesnių išlaidų.

Aptariant ortodontines procedūras, būtina kalbėti ir apie paciento emocinę būklę, savijautą, pasitikėjimą savimi. Praktika rodo, kad pacientai, turintys susigrūdusius ar kreivus dantis, vengia šypsotis ir bendrauti, jų savivertė yra menkesnė, todėl šie asmenys sunkiau bendrauja su priešingos lyties atstovais, mažiau savimi pasitiki eidami į darbo pokalbį ar palaikydami ryšius su kitais žmonėmis. Atlikus dantų tiesinimą, pacientai jaučiasi kur kas laisviau, gerėja jų socialinis gyvenimas, auga pasitikėjimas savo jėgomis.