Dantų protezai – sprendimas esant įvairioms dantų problemoms

Nuskilę ar nudilę dantys kelia tikrai nemažą diskomfortą, tad neretai tenka pasvarstyti, kokie sprendimai galėtų būti pačiais palankiausiais. Dažnai gali pasiteisinti dantų protezai, kurių tipų yra tikrai nemažai. Kiekvienu atveju bus galima nuspręsti, koks dantų protezavimo būdas galėtų būti pačiu geriausiu, ir galėsite pamiršti kompleksus bei nepatogumus. Protezai paprastai yra skirstomi į dvi rūšis – išimamus ir fiksuotus protezus, tačiau taip pat galima išskirti ir estetinį dantų protezavimą, kada norima turėti gražesnę šypseną.

Fiksuoti dantų protezai

Dantų protezavimasDantų vainikėliai (karūnėlės) yra pats populiariausias pasirinkimas, kuris pasiteisina tuomet, jei nuskyla vienas ar keli dantys. Deja, tokiais atvejais įprastas dantų plombavimas jau negali pagelbėti, tad tenka kreiptis į odontologus, kurie siūlo dantų protezavimo paslaugas. Dantų vainikėliai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų – metalo, cirkonio ar porceliano. Dažniausiai patys pacientai nusprendžia, iš kokių medžiagų pagaminti protezai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu, nes nuo pasirinktos medžiagos priklausys ir protezų kaina. Taip pat fiksuotiems dantų protezams galima priskirti ir dantų tiltelius,  kurie yra tvirtinami prie šalia esančių nušlifuotų dantų.

Išimami dantų protezai

Dažnais atvejais išimamus dantų protezus nusprendžia rinktis vyresnio amžiaus žmonės, kurie jau yra netekę gana daug dantų. Kadangi fiksuoti dantų protezai ar implantai gali kainuoti pernelyg brangiai, pasirenkamas pigesnis variantas. Neretais atvejais šiuos protezus tenka tvirtinti specialiais protezų klijais, nes kramtant maistą jie nesilaiko labai stabiliai. Nepatogumų sukelia ir tai, kad nakčiai šiuos protezus reikia išsiimti, ir svarbu pakankamai dėmesio skirti išimamų protezų priežiūrai. Kadangi išimami protezai dažniausiai yra gaminami iš plastiko, jie nėra labai patvarūs, tad kramtant labai kietą ar lipnų maistą protezai gali sulūžti.

Estetinis protezavimas

Laminatės – tai toks pasirinkimas, kuris leidžia koreguoti priekinių dantų spalvą ir formą. Jei norite turėti gražesnę šypseną, toks  sprendimas tikrai gali tai užtikrinti. Dantų laminatės – tai plonos porceliano plokštelės, kurios yra uždedamos ant išorinės dantų pusės. Toks sprendimas gali tarnauti maždaug dešimt metų ir šiek tiek daugiau, vėliau šią procedūrą reikės kartoti. Jei krūminiai dantys yra nudilę, gali pasikeisti dantų sąkandis, kas neretai lemia įvairias problemas, tokias kaip galvos skausmas ir pan. Taigi, dantų užklotai iš tiesų gali būti vienas palankiausių pasirinkimų, kuris galės pailginti natūralių dantų tarnavimo laiką ir apsaugos juos nuo gedimų.

Odontologas visada gali patarti, kokie dantų protezai bus pačiu geriausiu pasirinkimu. Rinktis tikrai yra iš ko, tad kiekvienu atveju bus galima nuspręsti, ką vertėtų pasirinkti. Tinkamiausias sprendimas visada priklausys nuo to, kokia yra jūsų dantų būklė, ir kokią pinigų sumą galite paskirti protezavimui – juk nustatytos kainos tikrai labai skiriasi.

Šaltinis Šv. Kristoforo odontologijos klinika : www.kristoforoklinika.lt