Credit24 pataria: kaip apsisaugoti nuo sukčių?

credit24 paskolosLietuvos banko kasmet pateikiama statistika rodo, jog paskolų rinka Lietuvoje tik didėja ir tik aktualėja. Vis daugiau žmonių kiekvienais metais domisi paskolos internetu ar ilgalaikio kredito galimybėmis ir vis daugiau kredito įstaigų nusprendžia plėsti savo veiklą. Tačiau su didėjančia paklausa, didėjanti pasiūla ne visuomet yra sąžininga. Mažai kontroliuojamuose skelbimų portaluose ir ne tik atsiranda vis daugiau skolintojų apsišaukėlių, kurie pinigus skolina toli gražu ne rinkos sąlygomis. Kaip nuo jų apsisaugoti, pataria Credit24 paskolos specialistai?

  1. Ieškokite tinkamai. Į paieškos laukelį internete įrašius raktinį žodį „paskolos internetu“, greičiausiai gausite tūkstančius rezultatų su įvairiomis nuorodomis į pačias įvairiausias svetaines. Tačiau būkite budrūs ir nepasikliaukite pirmu pasitaikiusiu skolintoju. Pavyzdžiui, nemažai paskolas teikiančių neoficialių ar nelegalių kreditorių neturi savo svetainės ir apie savo paslaugas skelbiasi skelbimų portaluose. Tačiau jei ieškote patikimo skolintojo, vargu, ar vertėtų pasitikėti tokiu kreditoriumi. Patikimiau būtų ieškoti savo svetainę turinčio banko ar kredito įstaigos, pavyzdžiui, Credit24 paskolos.
  2. Patikrinkite. O dar geriau, jei suradę kreditorių, kuris teikia paskolas internetu ir susidomėję jo paslaugomis, patikrintumėte, ar jis tikrai yra oficialus kreditorius. Tai padaryti labai paprasta, nes sąrašą įstaigų, kurios turi leidimą teikti paskolas Lietuvoje, skelbia Lietuvos bankas. Jei Jūsų lūkesčius atitikusios įmonės ar verslo subjekto ten nėra, greičiausiai tai yra neoficialus skolintojas, kuris neatsako už jokias savo paslaugas ir jų kokybę. Vargu ar norėtumėte skolintis iš tokio kreditoriaus. Juolab, kad pasinaudojus paskolos internetu galimybę iš nelegalaus skolintojo, negalėsite savęs apginti konflikto atveju nei teisme nei kreipiantis į Lietuvoje veikiančias priežiūros institucijas
  3. Skaitykite sutartį. Tai vienas svarbiausių punktų, apie kurį dažnai pamiršta žmonės, norintys greitai pasiskolinti didesnę ar mažesnę sumą pinigų. Dažnai būtent sutartyje yra apibrėžiami įvairūs scenarijai ir abiejų pusių pareigos bei atsakomybės. Pasitaiko atvejų, kai klientai, nepaskaitę sutarties ir nusivylę paslauga kreipiasi į banką ir lieka it musę kandę vien todėl, kad viskas jau prieš tai banko buvo puikiai apgalvota ir užfiksuota sutartyje. Deja, klientas jos nebuvo skaitęs. Todėl stenkitės išvengti tokių nesusipratimų ir visuomet skaitykite sutartį. Prieš pasirašant ją, Jums turi būti aiškios visos paskolos davimo ir grąžinimo sąlygos, mokesčiai ir atsakomybės.