Buitinė technika: ar verta ją rinktis internetu?

Buitinė technikaTurbūt kiekvienas Jūsų yra bent vieną kartą kažką pirkęs internetu. Dažniausiai toks apsipirkimo būdas pasirenkamas todėl, jog taip galima sutaupyti ne tik pinigų, bet ir nemažai laiko. Pastaruoju metu ir Lietuvos internautai drąsinasi ir internetu perka vis daugiau ir vis įvairesnių prekių. Ankščiau tokiame sąraše buvo tik drabužiai, maisto papildai, vaikiškos prekės. O šiandien vis daugiau gyventojų ir maistą perka internetu, ne retai populiaria preke tampa ir buitinė technika. Tačiau dėl pastarosios vis dar kyla įvairių abejonių ir spėlionių. Jei ir jūs baiminatės pirkti buitinės technikos prekes internete, dalijamės keliais paprastais patarimais, kaip neapsigauti.

Rinkitės tik patikimus pardavėjus

Labai dažnai pirkdami internetu, pirkėjai apsigauna tik todėl, jog perka įtartinose parduotuvėse. Internete svetainę susikurti gali bet kas, niekas netikrina, ar žmogus, vykdantis veiklą, iš tiesų yra verslininkas ir turi tam leidimą. Tad natūralu, jog pasitaiko nemažai apgavystės atveju. Todėl perkant internetu, o ypač, kai kalbame apie buitinės technikos prekes, reikėtų būti labai atsargiems ir rinktis tik patikimus pardavėjus. Geriausia, jei tai yra oficialus gamintojo puslapis arba gamintojo platintojo svetainė. Tuomet tikrai būsite tikri, jog prekės yra originalios ir patikimos. Taip pat palanku įsigyti buitinė techniką įvairiuose specializuotuose prekybos tinkluose, kurių elektroninės parduotuvės yra internete. Dažniausiai tokie pardavėjai pasirūpina, jog buitinė technika internetu būtų parduodama pigiau, jai nuolat skelbiamos įvairios akcijos ir specialūs pasiūlymai.

Skaitykite aprašymus

Kitas, labai svarbus dalykas, kuris padės apsisaugoti nuo nemalonių apsipirkimų internete, yra tiesiog atsakingas pirkimas. Daugelis pirkėjų internete pasiduoda tiesiog emociniam pirkiniui ir ne visuomet žino, kokią prekę įsigijo elektroninėje parduotuvėje. Tačiau buitinė technika – ne ta prekė, kurią reikėtų pirkti atsainiai. Internetu įsigyti techniką reikėtų labai atsargiai ir prieš tai išsiaiškinus, kokią prekę iš tiesų perkate. Atkreipkite dėmesį, jog prie kiekvienos prekės yra aprašymas, kuriame rasite visus prekės parametrus, gamintojo duomenis, garantijas bei kitus svarbius dalykus. Būtinai pasitikrinkite, ar visi parametrai atitinka Jūsų lūkesčius.

Reikalaukite garantijų

Perkant internetu, labai svarbu, kad Jūsų įsigytos prekės, tame tarpe ir buitinė technika, būtų su pirkimo garantija. Pirmiausia, kad įsigytos ir vėliau sulūžusios prekės galėtų būti nemokamai taisomos gamintojo sąskaita. O taip pat, kad būtų suteikiama grąžinimo garantija. Galbūt internete prekės nuotrauka buvo visai kita, o atkeliavęs pirkinys atrodo ne taip, kaip tikėjotės. Tokiu atveju turite teisę grąžinti pirkinį ir pareikalauti iš pardavėjo grąžinti visus pirkiniui išleistus pinigus.