Buhalterinės apskaitos tvarkymas: kuo pasitikėti?

apskaitos paslaugos KauneNepriklausomai nuo verslo srities ir įmonės dydžio, buhalterinė apskaita turi būti tvarkoma sklandžiai ir profesionaliai. Tokių profesionalių įmonių kaip FRONDITA, UAB paslaugos darosi vis populiaresnės. Įmonės vis dažniau nesteigia buhalterio etato, bet patiki savo finansinę apskaitą buhalterinių paslaugų įmonėms. Ar tai geras pasirinkimas? O gal galima susitvarkyti patiems?

Iššūkiai buhalterinėje apskaitoje

Jeigu paklausite žmogaus, neturinčio savo verslo, kas yra buhalterija, greičiausiai išgirsite, kad tai „darbas su skaičiukais“. Su finansų tvarkymu įmonėje nesusidūrusiam žmogui atrodo, kad buhalteris paskaičiuoja algas, mokesčius ir juos perveda. Tačiau paklausus tų, kurie bent kartą bandė sutvarkyti buhalterinės apskaitos dokumentus, tikrai neišgirsite, jog viskas taip paprasta. Reikia labai gerai išmanyti mokestinę sistemą, sąskaitų tvarkymą, ataskaitų pateikimo tvarką. Buhalterijoje turi būti registruojamas ir apskaitytas kiekvienas centas. Pajamos, išlaidos yra išskirstomos pagal rūšis. Reikia žinoti, kas, kaip ir kada yra apmokestinama, kas yra grąžinama, netgi kiekvieno darbuotojo atlyginimo skaičiavimas gali turėti savų niuansų. Didžiausias iššūkis net ir profesionaliems buhalterijos specialistams yra nuolatiniai teisės aktuose ir mokesčių sistemoje daromi pakeitimai. Nepastebėjus ir nepritaikius kokio nors, pavyzdžiui, NPD dydžio pakeitimo, galima privelti daug klaidų, kurios vėliau kainuoja daug streso, laiko ir gali netgi grėsti baudomis.

Apskaitos tvarkymas: įmonė ar savas darbuotojas

Akivaizdu, kad finansų tvarkymo bet kam patikėti negalima. Mažos individualios įmonės, turinčios nedideles apyvartas kartais bando pataupyti ir savininkas nutaria, kad apskaitą ves pats. Dažniausiai toks sprendimas pasikeičia jau po pusmečio bandymų. Nes paaiškėja, kad tai kainuoja daug laiko ir daug klaidų. Lygiai taip pat klystama bandant samdyti buhalterį už kuo mažesnį atlyginimą. Tai dažniausiai būna nedaug patirties turintis žmogus. Ir klaidos buhalterinėje apskaitoje įmonei gali kainuoti daug brangiau nei profesionalaus buhalterio įdarbinimas. Naudojantis buhalterinės apskaitos įmonių paslaugomis, darbuotojo samdyti nereikia. Su įmone pasirašoma sutartis, sutariamas mokestis ir buhalterinė apskaita yra nuolat tvarkoma profesionaliai. Nes tokios įmonės nuolat investuoja į savo darbuotojų kvalifikaciją, siunčia juos į kursus, žino visus teisinius pasikeitimus. Taip pat, samdant įmonę, nereikės jos išleisti į atostogas, nebus nedarbingumo laikotarpių, reiškia, buhalterinė apskaita bus tvarkoma sklandžiai. Tokius privalumus įvertino jau ne vienas verslininkas, todėl apskaitos paslaugos Kaune, Vilniuje ir kituose miestuose yra vis populiaresnės.