Briuselis: gyvenimas šiame mieste

briuselisBelgija yra viena iš tų šalių, kuriai daugelis tautiečių skiria labai daug dėmesio. Suprantama, kad šioje šalyje ir juolab jos sostinėje įsikurti nebus paprasta ir reikės įdėti labai daug jėgų, kad pavyktų pritapti. Visgi, visada viskas įmanoma ir VILNIUS – BRIUSELIS kryptis yra dažna. Ne tik dėl turistų, tačiau ir dėl žmonių, kurie naudodamiesi mikroautobusų pagalba persikrausto.

Briuselis skiriasi nuo kitų Europos sostinių. Na nieko keisto, juk kiekvienas miestas pasižymi būtent tik jam priskiriamomis charakteristikomis. Galima būtų pastebėti tam tikrus niuansus, kurie reikšmingi galvojantiems persikelti į šią sostinę. Plačiausiai apie gyvenimą čia gali pasakoti žmonės, kurie čia jau įleido šaknis. Būtent jų patirtimi remdamiesi rašėme šį tekstą.

Kaina

Tai vienas iš tų miestų, kurio kainas pamačius norisi sakyti „oho“. Žinoma, kai kuriems tautiečiams atrodo, kad ir Vilniuje pavalgyti miesto centre yra neįmanoma dėl didelių kainų, tad kiekvienas žmogus suvokia skirtingai, kas yra tos didelės kainos, kurios gali paskatinti geriau ieškoti pigesnių variantų. Kalbant apskritai – Briuselis nėra pigus miestas. Sakykime lyginant su kokia Anglija – norintys sutaupyti turėtų keliauti į salą. Taigi, jeigu kraustotės į Briuselį – savo kišenėje reikia turėti nemažai pinigų pradinei investicijai.

Žmonės

Tai kosmopolitinis miestas. Tiesa, beveik kaip ir visos kitos sostinės. Taip jau yra, kad dažniausiai sostinės yra pačios atviriausios ir jose daugiausia gyvena skirtingų tautybių žmonių. Jeigu norite aktyvaus gyvenimo, kurie vienytų daug skirtingų tautybių, skirtingų požiūrių žmonių – Briuselis Jums yra kaip tik.

Darbas

Šioje valstybėje geriausiai darbo sekasi ieškoti tiems, kurie nori kvalifikuoti darbo. Paprasčiausiai fabrikų ir panašių darboviečių yra gana mažai. Žinoma, pačioje Belgijoje tikrai atrasite tokią vietą, kur mielai priims emigrantus, tačiau kalbant apie sostinę – viskas kiek sudėtingiau. Štai net ir maitinimo įstaigose rekomenduojama išmokti belgų kalbą. Aišku, nebent dirbsite virtuvėje, tačiau norint dirbti prie maisto taip pat reikia kvalifikacijos.

Kaip atvykti iki Briuselio?

Kol vieni naudojami lėktuvu, kad greitai atvyktų ir galėtų susipažinti su sostine, tuo tarpu kiti galvoja, kad mikroautobusas geriausias būdas, kadangi su juo kartu su savimi galima pasiimti kuo daugiau daiktų. Kadangi tai nėra pigus miestas – rekomenduojame kartu su savimi pasiimti ir kuo daugiau maisto. Paprasčiausiai pačioje gyvenimo pradžioje jausitės kur kas tvirčiau ant kojų ir neteks išlaidauti tose sferose kuriomis buvo galima pasirūpinti iš anksto.

Gyvenama vieta

Jeigu galvojate gyventi šiame mieste – reikėtų gyvenamosios vietos ieškoti nuotoliniu būdu dar tuomet, kol būnate Lietuvoje. Kadangi viskas nevyksta labai greitai. Kadangi šioje šalyje nėra labai daug emigrantų, kurie atvyksta dirbti nekvalifikuoti darbo – paprasčiausiai ir nėra sukurta labai daug pigių gyvenamų vietų. Juolab, žmonės patys nėra įpratę priimti pigiai apsigyventi kitataučių.

Jeigu jau ilgai svajojate gyventi Belgijos sostinėje – viskas yra įmanoma ir įgyvendinama. Vilniuje – Briuselis gana dažnai kryptis. Svarbiausia apgalvoti, ką planuojate ten veikti ir įvertinti, kokios yra Jūsų galimybės susikurti gyvenimą Europos širdyje.

Visa Europa – namai. Tegul juose būna gera ir malonu.