Balkonų stiklinimas – kodėl tai darome?

balkonų stiklinimasGyvenamuosiuose būstuose labiausiai vertinama yra erdvė, jos išnaudojimas, kambarių išplanavimas bei gražus vaizdas pro langą. Tačiau ne vien pro langą galima pasimėgauti įspūdingu reginiu. Išėjus į balkoną tai padaryti yra daug maloniau. Visgi, daugelis žmonių siekia įstiklinti ir šią erdvę. Kodėl balkonų stiklinimas toks svarbus ir kodėl tai darome?

Dažnai balkonai yra stiklinami dėl saugumo. Tai padeda apsisaugoti nuo nelauktų svečių ar įsibrovėlių. Žemiausiuose aukštuose gyvenantys buto savininkai gali dažnai susidurti su tokiomis situacijomis. Nelauktai užklydę svečiai gali ne tik kėsintis į asmeninį turtą, bet ir priteršti patį balkoną šiukšlėmis. Nestiklintas balkonas lengvai kaupia įvairias šiukšles iš aplinkos, o žiemos sezono metu jį neišvengiamai padengia sniegas. Stiklinimas svarbus siekiant užtikrinti saugumą ir tvarką, tad šį sprendimą rekomenduojama rinktis ne vien buto, bet ir gyvenamųjų namų savininkams.

Balkonus įprasta stiklinti ir šilumos taupymo tikslais. Kai už lango paspaudžia šaltukas, šaltis į namą neišvengiamai prasiskverbia ir pro balkono plyšius. Tuo tarpu balkonų stiklinimas užtikrina, kad patalpa izoliuotų iš aplinkos siekiantį prasibrauti šaltį. Įstiklintas balkonas yra kur kas šiltesnis, tad ir pro balkono duris ar sieną į būsto vidų nepatenka šaltas oras. Lygiai taip pat ir iš buto ar gyvenamojo namo išeina mažesnė šilumos dalis, už šildymą mokėti tenka mažiau.

Ne vien dėl šilumos ar saugumo yra stiklinami šie balkonai. Tai taip pat atliekama ir dėl grožio. Įstiklinti balkonai tampa jaukiais bei poilsio ir pasisėdėjimo vertais kampeliais, kur galima pasikviesti svečius ir artimus draugus. Balkono privalumais pasinaudoti galima ir žiemos metu, mat nereikės jaudintis nei dėl šalčio, nei dėl žvarbaus oro lauke, į viską bus galima žvelgti per skaidrų ir sandarų stiklą.

Taigi, balkonų stiklinimas šiandien tapo patogia ir naudinga paslauga. Ji leidžia sumažinti būsto šilumos mainus, mažina sąskaitas už šildymą bei pasirūpina, kad jaukus pasisėdėjimas balkone būtų ramus, atpalaiduojantis ir malonus ištisus metus. Tai kiekvienam buto ar gyvenamojo namo savininkui leidžia užtikrina saugumą, šilumą bei patogumą.