Ar visada paminklai tokie brangūs?

paminklaiIšskirtiniai paminklai už standartinių kaina nėra gaminami – tai dabar pabrėžia tiek bendrovės, tiek ir privatūs paminklų gamintojai. Visiems norintiems užsisakyti paminklų gamybos ir montavimo paslaugas, pirmiausia siūloma pasidomėti kainodaros ypatumais. Paminklų gamybos kainos įprastai nustatomos remiantis darbo ir medžiagų sąnaudomis. Tai reiškia, kad jeigu jums reikės didelio išskirtinio paminklo, tai už jį ir turėsite sumokėti gerokai didesnę pinigų sumą. Jeigu norite, kad jūsų artimo žmogaus kapavietė būtų papuošta išskirtiniu paminklu, tai tuomet vertėtų pasidomėti kainomis. Kiekviename mieste paminklų gamybos įkainiai nustatomi naudojant panašią metodiką, tačiau galutinė paslaugų kaina priklausys būtent nuo darbų kiekio.

Gamintojai pabrėžia: ne visi paminklai yra labai brangūs – taupantiems reikėtų rinktis standartinius gaminius.

Jeigu ieškote būdų kaip išvengti didelių išlaidų paminklų užsakymo metu, tai geriausia būtų atsižvelgti į paslaugų teikėjų nurodytus standartinius gaminius. Būtent standartiniai gaminiai ir yra pigiausi, nes gamintojams juo pagaminti yra lengviau. Kuo jie skiriasi nuo išskirtinių paminklų? Paprasčiausiai, užsakydami standartinį paminklą, turėkite galvoje, kad ir kitus kapus puoš tokie patys gaminiai, tik su skirtingais užrašais. Bet, jeigu jūs norite tokio paminklo, kuris būtų kuriamas pagal jūsų pateiktą dizainą, tai tuomet nenustebkite, jeigu gamintojai reikalaus dvigubai didesnių kainų. Kuo sudėtingesnis paminklas, tuo jo gamybos kaina auga.

Būtina žinoti, kad paminklų montavimo darbai kartais ir nėra įskaičiuojami prie tos pačios paslaugos kainos. Tai reiškia, kad užsakydami paminklus, būtinai įsitikinkite ar gamintojas pats galės juos sumontuoti jūsų nurodytoje vietoje. Matote, kai kurie gamintojai užsiima tik gamyba – jie neturi reikalingos technikos transportuoti tokių gaminių, tad jums gali tekti patiems vykti ir atsiimti užsakytą paminklą.

Kai kurie paminklai gali būti be galo pigūs, tačiau visuomet visus pasiūlymus reikėtų vertinti kritiškai.

Jeigu matote, kad kažkuri bendrovė ar privatus asmuo siūlo keletą kartų pigesnes paminklų gamybos kainas, tai turėkite galvoje, kad galbūt ne viskas yra taip gražu kaip pateikiama. Kartais būna situacijų, kuomet susigundę mažomis kainos, klientai lieka ir be pinigų, ir be užsakytų paminklų. Tad, būtinai žiūrėkite iš ko užsisakote paminklų gamybos ir montavimo paslaugas.