Ar estetinis plombavimas yra ilgalaikis?

estetinis plombavimasAr žinote, kas yra odontologija? Turbūt kiekvienas skaitytojas atsakys „taip“ ir netgi nusišaipys. Juk savaime aišku, kas ta odontologija. Tačiau galima tikėtis įvairių atsakymų į siauresnius šios srities klausimus. Užtat reikia tikėti ne gandais, o kreiptis į specialistus. Ar skauda dantį, ar domina estetinis plombavimas, konkrečių procedūrų poreikis paaiškėja apsilankius gydytojo kabinete.

Odontologija – mokslas ne tik apie dantis, bet ir apie jų ligas. Odontologijos klinikos telefono numeris surenkamas būtent tada, kai pajuntamas koks nors diskomfortas. Pavyzdžiui, dantų jautrumas. Bet geriausia būtų, jei pas gydytoją apsilankytumėte ne tik prispyrus bėdai. Kada dar? Profilaktiniais tikslais. Taip lengviau išlaikyti gerą dantų būklę.

Klinikose siūlomas platus paslaugų spektras. Nuo paprastesnių ir pigesnių iki sudėtingesnių ir brangesnių. Malonu žinoti, kad egzistuoja pasirinkimo laisvė. Štai vienas pacientas renkasi tradicinius protezus, o kitas nori, kad būtų atlikta implantacija. Ne paslaptis, kad konkretūs poreikiai itin susiję su finansiniais dalykais.

Kas yra estetinis plombavimas

Jei buvote vizito pas gydytoją ir sutarėte, kad reikalingas estetinis plombavimas, tai jau daugmaž žinote, kas tai per dalykas. O jei šiuo klausimu klinikoje nesilankėte, skaitykite toliau – pateiksime estetinio plombavimo apibrėžimą ir keletą esminių teiginių.

Dantys negražūs – dantys gražūs. Ši priešprieša bene geriausiai apibrėžia estetinio plombavimo reikšmę ir poveikį. Naudojant specialias kompozitines plombas ir surišimo sistemas neestetiški dantys paverčiami nuostabiais. Aplūžę… Patamsėję… Tai sutvarkoma.

Odontologai šią plombavimo rūšį rekomenduoja netgi tada, kai yra stiprių įtrūkimų.

Kiek trunka estetinio plombavimo poveikis?

Pacientams rūpi ne tik žodžio „odontologija“ reikšmė, bet ir estetinio plombavimo poveikis. Tiksliau – kiek laiko jis išlieka. Trukmę lemia žmogaus įpročiai (tarp kurių minimas neigiamas įprotis kramtyti nagus), higiena. Procedūros poveikis labai nevienodas. Ribos? Nuo 3 iki 10 metų. Ką daryti prabėgus šiam laikui? Variantai du – korekcija arba nauja restauracija.

Tad galima teigti, jog estetinis plombavimas tikrai ilgalaikis. Teisybės dėlei reikia pasakyti kad po keleto metų dantys kiek patamsėja. Kitas trūkumas – bent kas metus reikia vykti pas odontologą, kad šis nupoliruotų plombas. Bet privalumai šiuos trūkumėlius dažniausiai atperka. Odontologijos klinikoje rekomenduojama reguliariai lankytis, tad plombų poliravimas neturėtų sukelti papildomų rūpesčių…

Kitos procedūros

Net jei šį straipsnį atsivertėte atsitiktinai ir jus domina ne estetinis plombavimas, verta užsiminti, kad procedūrų poveikio trukmė kone visada priklauso nuo higienos ir įpročių. Kaip ką tik buvo rašyta, nekramtant nagų estetinis plombavimas išlieka ilgiau „savo vietoje“. Panašūs dalykai vyksta ir, pavyzdžiui, balinant dantis, tik įvardijamas ne nagų kramtymas, o raudonasis vynas, gėrimai, kuriuose yra dažiklių, ir pan.

Viską aptarus dar galima pridėti, jog kiekvieno odontologinio gydymo nauda nemaža. Vertinant iš laiko perspektyvos odontologija išvis atrodo kaip kokio XXIII, o ne XXI amžiaus reiškinys – tokia štai pažanga.