Akmuo savam kieme – grįžimas į natūralią gamtą

akmuoAkmuo jau nuo senų senovės yra labai mėgstama statybinė medžiaga. Jis žmones džiugina savo ilgaamžiškumu, universalumu, daugybe skirtingų spalvų, tekstūrų ir derinimo galimybių. Akmuo namų aplinkoje – tai nepriekaištingas estetinis vaizdas bei nepralenkiamas ekologiškumas. Jeigu ir jūs savo aplinką norite papuošti natūraliais akmenimis., gerai apgalvokite ne ik apie jų rūšį, bet ir apie dydį. Neretai norint atgabenti įspūdingus didelius akmenis būna reikalingi net ir krautuvai ar kita speciali technika.

Renkantis kokiomis apdailos medžiagomis puošti aplinką, natūralus akmuo konkurentų praktiškai neturi. Yra daugybė skirtingų natūralaus akmens rūšių, kurios viena nuo kitos skiriasi spalva, tekstūra, struktūra bei apdirbimo būdais. Kiekvienas jų atveria didžiules galimybes kuriant originalią, savitą aplinką. Renkantis akmenį rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kadangi tik taip būsite tikri jog išvengėte klaidų. Juk kiekviena akmens rūšis pasižymi tam tikromis išskirtinėmis savybėmis, kurios nulemia naudojimo paskirtį.

Natūralus akmuo labai nesunkiai pritaikomas įvairiems grindiniams, fasadams, lauko židiniams, tvoroms, gėlynams ir kitiems mažosios sodo architektūros elementams. Jei akmenimis grindžiate grindinį, nepamirškite, kad yra išskiriami du būdai jam kloti. Visų pirma tai daryti galima dėliojant atskirus akmenukus. Tačiau taip sugaišite labai daug laiko, jums prireiks daug kantrybės ir patirties, kadangi teks  derinti nelygius akmenis taikant jų raštą ir žiūrėti, kad grindinys būtų visiškai lygus. Šį darbą turėtų atlikti tik patyręs specialistas. Kitas žymiai paprastesnis būdas – prekybos vietose įsigyti jau paruoštų akmens mozaikų plytelių. Jos būna parduodamos su jau sudėliotu spalvų bei raštų ornamentu. Jums tereikės jas sudėlioti vieną šalia kitos ir į tarpelius priberti granito dulkių, kurios vėliau sukietės ir sutvirtins grindinį.

Nepamirškite, kad mūsų šalyje gana dažnai sninga bei lyja, o temperatūra didelę metų dalį būna žemiau nulio. Dėl šios priežasties klojant grindinį iš akmenų reikėtų rinktis kietesnius, patvaresnius, didesnio tankumo akmenis, pvz., bazaltą, granitą, kvarcitą, skalūną. Dėl drėgmės bei temperatūrų svyravimo įvairūs mažesnio tankumo akmenys, pvz., marmuras ar smiltainis, gali gana greitai prarasti savo spalvą ir sutrūkinėti. Taip pat itin svarbu atsižvelgti ir į tai, kur ketinate akmeninį grindinį kloti. Terasoms, takeliams ar aikštelėms tiks plonesnio sluoksnio akmenys, o štai mašinų stovėjimo aikštelėms ir įvažiavimams reikės storesnio. Kai klosite aikšteles ir takelius, rekomenduojama rinktis šlifuotus, degintus arba skeltus akmenis, kadangi jų paviršius yra grubus ir ant jų neslidu vaikščioti.

Kai jau turėsite gražų akmeninį grindinį, nepamirškite, kad jį reikia ir tinkamai prižiūrėti. Kadangi visų akmenų paviršius priklausomai nuo rūšies yra daugiau ar mažiau porėtas, todėl natūralu, jog tose porose kaupiasi vanduo, kuris gadina akmens struktūrą. Akmenį taip pat gali sugadinti ir išsiliejusi automobilio alyva, riebalai ar netgi raudonas vynas. Norint, kad akmuo kuo ilgiau išliktų estetiškas rekomenduojama grindinius, fasadus ir kitus elementus iš natūralaus akmens kartas nuo karto impregnuoti. Specialios priemonės uždaro akmenyje esančias poras ir į jų vidų nebegali patekti drėgmė ir kitos medžiagos. Dėl šios priežasties akmens  struktūra ir spalva nekinta, jis neskeldėja. Akcentuotina, kad skirtingoms akmens rūšims reikia parinkti specialiai joms pritaikytus impregnantus. Akmeninius paviršius rekomenduojama impregnuoti kartą per dvejus arba net trejus metus.