Akinių lęšiai ir jų pasirinkimas: patarimai pirkėjams

Tinkami akinių lęšiai – vienas svarbiausių pasirinkimo procesų, užtikrinantis gerą regėjimo kokybę ir suteikiantis maksimalų komfortą. Optikos salono darbuotojai teigia, kad renkantis lęšius būtina įvertinti ne tik regėjimo būklę, bet ir kliento gyvenimo būdą, poreikius, galiausiai – finansines galimybes. Populiariausias pirkėjų pasirinkimas – ploninti lęšiai, progresiniai ir fotochrominiai lęšiai.

akiniai

Kad būtumėte tikri lęšių kokybe, rinkitės patikimą optikos saloną, kuris bendradarbiautų su geriausiais akinių lęšių gamintojais. Be to, neskubėkite priimti sprendimo. Visų pirma, pacientas turi atvykti pas gydytoją ir pasitikrinti regėjimą. Gydytojas nurodys ir patars dėl tinkamiausių lęšių pasirinkimo. Be to, verta pastebėti, kad ne visiems pacientams tinka standartiniai modeliai. Kai kuriais atvejais akinių lęšiai gali būti gaminami net kelias savaites.

Perkant akinius, būtina įvertinti konkretaus pasirinkimo kokybę ir saugumą. Primename, kad tinkamai parinkti lęšiai ne tik padeda aiškiau matyti, bet ir suteikia daugiau komforto dėl savo lengvumo arba sumažinto svorio. Jei mėgstate aktyvų gyvenimo būdą arba ieškote akinių vaikams ar paaugliams, siūlome rinktis plastikinius akinių lęšius, kurie užtikrina aukštesnius saugumo rodiklius – nelaimės atveju šie lęšiai nesuskils ir nesužeis. Be to, plastikiniai lęšiai yra lengvesni. Tokie akiniai puikiai tinka sportininkams ir aktyvų gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms. Esant poreikiui, lęšių paviršių galima padengti specialia danga, kuri saugos nuo įbrėžimų ir kitų pažeidimų. Iš kitos pusės, stikliniai lęšiai yra tvirtesni. Esant rimtoms regėjimo problemoms, galima gaminti plonintų stiklų lęšius, tačiau tokie gaminiai yra sunkesni.

Praktika rodo, kad akinių lęšių paieškoje daug klausimų kelia indekso rodiklis. Optikos salono darbuotojai teigia, kad kuo didesnis šviesos lūžio rodiklis, tuo lęšis plonesnis. Žiūrint iš nešiotojo pusės, tai siejama su aukštesniais estetikos ir komforto rodikliais. Pagrindinis veiksnys, lemiantis akinių lęšių storį, yra regėjimas. Kuo jis prastesnis, tuo storesni akinių lęšiai. Konkrečiu atveju lęšių storį lemia ir atstumas tarp vyzdžių bei pasirinktų rėmelių dydis ir forma.

Kad akiniai būtų patogūs, tvirti ir ilgaamžiai, atidžiai rinkitės rėmelių modelį. Siūlome pirkti tik žinomų gamintojų rėmelius, kuriems suteikiama kokybės garantija. Be to, konkretus modelis turi atitikti jūsų veido matmenis ir formą (dažniausiai pirkėjai renkasi gaminius, atvirkščiai proporcingus veido formai). Akiniai negali spausti nosies ar smilkinių. Pakreipus ar palenkus veidą, jie neturi smukti ar kristi žemyn.