Advokato svarba versle. Arba kada jo prireikia?

verslas advokatai

Vadovauti verslui, išmanyti mokestinius niuansus, personalo valdymą bei motyvaciją ir tarptautinę teisę – aišku, tai sugebėti norėtų visi įmonių vadovai, tačiau fiziškai neįmanoma aprėpti tiek daug sričių ir jas nuodugniai išmanyti, galima tik turėti bendrą suvokimą. Todėl didesnėse įmonėse yra pilnu etatu dirbantys konsultantai, personalo valdymo specialistai. Vis dažniau samdomi advokatai, kurių prireikia įvairioms teisininko įžvalgų reikalaujančioms situacijoms. O kada jų reikia labiausiai?

Perkant arba parduodant verslą

Verslo pardavimas ar pirkimas norint praplėsti veiklos sritį nėra itin dažnas reiškinys vienos įmonės veiklos periodu. Todėl norint tinkamai parengti sutartį, numatyti proceso skaidrumą, užtikrinti pasiruošimą, reikia žinoti daugybę teisinių niuansų. Pavyzdžiui, parduodant verslą, pirkėjas nori patikrinti ar tikrai įmonė verta prašomų pinigų, prašoma pamatyti įvairių dokumentų, norima susipažinti su veiklos principais. Viskas atrodo natūralu, tačiau dažnai tokiais momentais į kiemą įsileidžiamas konkurentas, kuris jei atsisakytų pirkti, turėtų visą slaptą informaciją savo rankose. Todėl reikalingas teisininkas, kuris parengtų strategiją kaip užtikrinti visą proceso konfidencialumą. Be to vykdant tarptautinius pirkimus ir pardavimus advokato vaidmuo dar didesnis, nes reikia įsigilinti net tik į Lietuvos, tačiau ir į užsienio šalies teisės aktus. Tą labiausiai patyrę didžiųjų miestų advokatai Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune, kurie nuolat dirba su užsienio investuotojais.

Įteisinant darbdavio ir darbuotojo santykius

Nors atrodo įdarbinti žmogų nieko nereiškia, tereikia pasirašyti standartinę sutartį, tačiau tik susidūrus su kebliu darbuotoju, darbine trauma ar piktybišku kenkimu įmonei , suprantama, jog sutartyje numatyta ne viskas, o tų kelių eilučių trūkumas labai kenkia įmonei. Tad geriau ne samdyti advokatą teismo procesui, o pasiruošti įmonėje visą teisinę bazę susijusią su darbuotojais – sutartis, darbo taisykles, saugumo reikalavimus, įsipareigojimus ir pan. Todėl labai svarbu turėti vietinį advokatą, kuris susipažinęs su įmonės veiklos sritimi ir rinkos niuansais. Pavyzdžiui, advokatas Klaipėdoje bus labiau susipažinęs su uosto įmonių patiriamomis problemomis ir jų sprendimo būdais.

Advokato pasirinkimas ir darbas siekiant išvengti teisinių ginčų, yra svarbūs tinkamam veiklos vystymuisi.