5 stulbinantys Vokietijos miestai

vokietijaVokietija didelė šalis, tad vietų, kurias reikėtų joje pamatyti ir aplankyti – apstu. Tačiau, tam prireiktų daug laiko, o dažniausiai atostogų ir kelionės laikas būna riboti. Todėl dar prieš kelionę reikėtų suplanuoti tam tikrą maršrutą ir numatyti vietas, kurias būtinai norėsite aplankyti. Kelionės į Vokietiją suteikia galimybę pamatyti tiek senove dvelkiančius miestų senamiesčius, pastatus, rūmus, tiek mokslo, technikos, architektūros pažanga stebinančius miestus.

Hamburgo miestą patys gyventojai laiko gražiausiu šalies miestu, nes čia daugybė žalumos, vandens, kuris simbolizuoja gyvybę. Miestas klestėjo kartu su Hansos sąjunga, todėl dar ir dabar jis yra labai svarbus transporto uostas šalyje, kuris Europoje yra antras pagal dydį, po Olandijos Roterdamo uosto. Mieste yra labai daug muziejų, kurie susiję su darbu, technika, muitine, sandėliavimu, jūreivyste, traukiniais. Tad, mėgstantiems techniką, čia be galo patiks. Hamburge būtina aplankyti miesto Uostą, pasiplaukioti Elbės upe. Miesto centre, žinoma, yra įsikūrusi miesto rotušė, iš kurios galima stebėti žaluma dvelkiančią miesto panoramą.

Šiaurės vakarinėje dalyje įsikūręs Brėmenas. Jau pats pavadinimas mums sufleruoja girdėtą Brolių Grimų pasaką „Brėmeno muzikantai“. Būtent ši pasaka ir išpopuliarino miestą, tad jame lankantis būtina aplankyti Brėmeno muzikantų skulptūrą, kuri vaizduoja pagrindinius pasakos veikėjus muzikantus – asilą, šunį, katiną bei gaidį. 1358 m. Brėmenas ypač suklestėjo, nes tapo Hansos pirklių sąjungos nariu, dabar šis miestas yra antras pagal dydį šalies uostas. Brėmene verta aplankyti Šnūro kvartalą, kuriame išsidėstę nedideli XV – XVIII a. nameliai, turgaus aikštę, kurioje stovi Rolando skulptūra, kuri yra įtraukta į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. Turgaus aikštėje yra miesto rotušė, kuri taip pat įtraukta į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. Šioje rotušėje yra įrengtas rūsys, kuriame galima paragauti apie 600 vyno rūšių. Brėmene taip pat verta aplankyti šv. Jono bažnyčią, kuri buvo statyta dar XI a., žaislų muziejų.

Berlynas – Vokietijos sostinė, todėl čia tikrai yra ką pamatyti ir kelionės į Vokietiją metu būtina čia apsilankyti. Šiame mieste yra labai daug istoriją menančių paminklų, pastatų, muziejų, aikščių. Berlyne susipina tiek senųjų, tiek naujųjų laikų tradicijos. Čia galėsite aplankyti Reichstagą, kuriame nuo 1999 m. vėl dirba Voketijos parlamentas. Įėjimas į pastatą nemokamas, tačiau turite užsiregistruoti. Vietoje tai užtruks 2-3 valandas, o jei registruositės namuose – 2-3 dienas. Atėjus į pastatą Jus lydės apsaugos darbuotojai, galėsite liftu pakilti ant pastato stogo, nuo kurio atsiveria viso miesto panorama. Berlyno simbolis – Branderburgo vartai, kurie šaltojo karo metais buvo dalis Berlyno sienos, o dabar tapo suvienytos Vokietijos simboliu. Atvykę į Berlyną, žinoma, norėsite aplankyti ir Berlyno sieną, kuri buvo nugriauta 1989 m.. Iki šiol yra išlikę 1,3 km. ilgio sienos, kur menininkai tapė grafičius, žyminčius Vokietijos susiviejinimo epochą. Muziejų sala – turėtų būti įtraukta į Jūsų aplankytinų vietų sąrašą. Čia XIII a. pradėjo kurtis pirmosios gyvenvietės, kurios vėliau išaugo į vieną stiprų miestą. Saloje įsikūrę keli pasaulinio lygio muziejai, yra Berlyno katedra – didžiausia Vokietijoje protestantų bažnyčia. Čia buvo laidojami karališkosios šeimos nariai. Jei nepatingėsite ir užlipsite apie 300 laiptelių, galėsite pro katedros kupolą pasigrožėti miesto vaizdu, Muziejų sala. Viena žinomiausių ir lankomiausių aikščių Berlyne – Aleksandro aikštė, kurioje per dieną apsilanko apie pusė milijono žmonių. Pavadinimas kilo nuo caro Aleksandro I, kuris čia lankėsi. Aikštėje stovi Televizijos bokštas. Taip pat įdomi Potsdamo aikštė, kuri yra įkurta po kupolu, naktį keičiančiu savo spalvas. Ši vieta buvo sukurta žymių architektų, dabar čia modernus finansų rajonas, kur gėlės ir medžiai auga tik vazonuose. Žymusis Berlyno festivalis vyksta kaip tik Potsdamo aikštės kino salėse. Latviai turi Rundalės rūmus, kuriuos supa gražus parkas, prancūzai – Versalio rūmus su įspūdingu sodu, vokiečiai gali didžiuotis Šarlotenburgo rūmais ir parku. Čia sukaupta daug vertingų meno dirbinių, todėl rūmai dvelkia elegancija ir prabanga. Taip pat verta aplankyti Holokausto memorialą, Berlyno zoologijos sodą, kuris yra didžiausias Europoje, Vokietijos technikos muziejų.

Frankfurtas prie Maino – tai vienas pagrindinių Europos ekonomikos centrų, nes čia įsikurios didžiųjų bankų būstinės. Kiekvienas išsilavinęs žmogus žino dramaturgą ir poetą J.V. Gėtę, todėl atvykę į miestą, galite aplanktyi namus, kuriuose gyveno ir kūrė garsus rašytojas. Muziejų Frankfurte prie Maino taip pat gausu, kaip ir visoje Vokietijoje, todėl galėsite pasirinkti, kuriuos aplankyti norite labiausiai. Čia įsikūrę: Šiuolaikinio meno, Ikonų, Lieberhaus skulptūrų, Vokiečių architektūros ir kino muziejai. Istorijos muziejuje sužinosite įdomių faktų apie miesto istoriją.

Miunchenas – svarbiausias miestas pietų Vokietijoje. Čia kasmet rugsėjo – spalio mėnesiais vyksta Oktoberfest – visame pasaulyje žinomas festivalis. Į šventę susirenka daugybė žmonių, išgeriama keli milijonai litrų alaus. Tačiau, Miunchenas traukia ne tik alaus mėgėjus. Čia kasmet ruošiamas Kalėdų miestelis ir vyksta Kalėdinės mugės. Be švenčių miestas žavi įvairiais muziejais: Deutsches Museum – mokslo ir technikos muziejus, Glyptothek, Neue Pinakothek – meno muziejai, mieste taip pat veikia Bavarijos nacionalis muziejus, bei archeologijos ir etnografijos muziejai. Tad, šiame mieste kiekvienas ras sau patinkančią veiklą.

Kelionės į Vokietiją suteikia galimybę nusikelti kelis dešimtmečius atgal, sužinoti daug nežinomų istorijos faktų. Čia apstu įvairios veiklos, muziejų, todėl kiekvienas keliaujantis į Vokietiją, tikrai suras sau įdomios veiklos, pamatys ir sužinos daug naujų dalykų, galbūt net visai kitaip pradės žvelgti į šią nuostabią, kontrastų kupiną šalį.